KMR

‘Balena blu’: Adoleshenti i pret qafën mësuesit, vret edhe veten


               Publikuar në : 23:57 - 02/11/17 |
mapo.al

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE


Një nxënës i preu fytin mësuesit të tij, bëri një foto me trupin dhe më pas vrau veten.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në Rusi.

Ekspertët druhen se adoleshenti Andrey Emelyannikov ishte duke luajtur lojën e tmerrshme ‘Balena blu’.

Adoleshenti 18-vjeçar vrau mësuesin e tij, 44-vjeçarin Sergei Danilov.

Ky i fundit ishte njeri i respektuar dhe baba i tre fëmijëve, ish-oficer ushtrie.

Adoleshenti u gjet në një pellg gjaku në Moskë.

Loja ‘Balena blu’ parashikon plotësimin e 50 detyrave, përpara se të vrasësh veten.CLOSE
CLOSE
Pas