Auto

‘Audi TT’ zbulon modelin e ri…


               Publikuar në : 19:28 - 26/07/18 |
mapo.al

Kompania gjigante e makinave, “Audi” ka prezantuar gjeneratën e re TT.


Ky model i ri vlerësohet si një nga makinat më të rëndësishme të kësaj kompania, e cila deri tani nga dy modelet e para ka arritur të shesë rreth 600 mijë.

Sa i përket ndryshimeve te makina e re, ajo bëhet më sportive, fuqia motorike e sigurisht edhe me një teknologji më të avancuar.

TT e re vjen me këta motorë: 40 TFSI (194 kuajfuqi) , 45 TFSI (245 kuajfuqi) dhe TT S (302 kuajfuqi) , të gjithë me benzinë.

<
>
audi r1-3 r2-2 r3-2 r4-2 r5-2 r6-2 r7-2 r8-2 r9


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas