KMR

Aty ku çdo njeri do të ëndërronte të jetonte… Lagjet më të pasura në Amerikë
               Publikuar në : 21:51 - 30/06/18 |
mapo.al

Lagjja më e pasur në Amerikë është e mbyllur, lejohen vetëm banorët që jetojnë aty.


Quhet Fisher Island, dhe është një ishull pranë brigjeve të Majemit, ku mund të shkosh vetëm me traget ose me motoskafë taksi.

Banorët janë nga 50 vende të ndryshme të botës, dhe profesionet e tyre variojnë që nga sportistë të famshëm apo supermodele, e deri te avokatë  dhe drejtues kompanish gjigante.

Të ardhurat mesatare të çdo familjeje në këtë ishull kanë qenë 2.5 milionë dollarë në vit.

Në vend të dytë është Atherton, në Silicon Valley të San Françiskos, zonë e njohur për kompanitë e mëdha teknologjike. Të ardhurat mesatare këtu janë 1.5 milionë dollarë për familje.

Në vend të tretë është Palm Beach, Florida, 33480, zona ku presidenti Trump ka klubin privat. Të ardhurat mestare për familje, 1.25 milion dollarë në vit.

Në vend të katërt është Palo Alto, 94301, ku të ardhurat për familje janë mesatarisht 1.1 milionë dollarë në vit.

Në vend të pestë, Harrison, New York, 10577, 976,000 dollarë në vit.

Gladwyne, Pensilvani, 957,000 dollarë në vit

Los Angeles, 90067, Kaliforni, 905,000 dollarë në vit

Kenilworth, 60043,Illinois, 861,000 dollarë në vit

Weston, 02493, Massachusetts, 860,000 dollarë në vit

San Françisko, Kalifornia, 94111, 776,000 dollarë në vit.

<
>
lagjet-e-pasura 10-64 9-54 8-56 7-58 6-61 5-67 4-72 3-73 2-76


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas