Sport

Atletico apo Barcelona? Griezmann zbulon të ardhmen e tij

Pas disa muaj spekulimesh, Antoine Griezmann ka zbuluar se ku do të luajë sezonin e ardhshëm.


Sulmuesi francez do të qëndrojë te Atletico Madrid, duke refuzuar ofertën e Barcelonës. Pritet që tashmë Griezmann të nënshkruajë një kontratë të re me bardhekuqtë, me një rritje page të ndjeshme.

Barcelona ishte gati të paguante 100 milionë eurot e klauzolës së numrit 7 të Atleticos, ndërsa vetë Atletico kishte bërë gati kontratën e re dhe të majme për futbollistin.

Griezmann vendosi: do të jetë sërish bardhekuq dhe do të jetë një nga futbollistët më të paguar të botës.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas