Kryesore

Astrit Patozi i fut të gjithë në një thes: Duhet politikë e re

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:27 - 10/05/18 |
mapo.al

“Tri ngrehina të kalbura të sistemit tonë politik po shkërmoqen dita- ditës dhe fare qartazi përpara syve tanë. Ato janë drejtësia, partia e Lulit dhe LSI-ja.


“Rilindja”, po aq e molepsur, po përpiqet me shpirt ndër dhëmbë të mbahet pas “tepsisë” së pushtetit për të fshehur më kot faktin e njohur botërisht se po kalon të njëjtën krizë.


Por e ka të pamundur, sepse procesi i dekompozimit është i pandalshëm dhe i pakthyeshëm.


Në këtë reaksion zinxhir të rënies është njësoj si të përpiqesh të ndalësh tërmetin, pas paralajmërimit të shërbimit sizmiologjik”, shkruan Astrit Patozi.


Ndaj e vetmja shpresë për Shqipërinë, sipas tij, është një politikë e re, “e cila nuk ka asnjë lidhje me gërmadhat e sistemit, që po rrëzohet, herë pa zhurmë, e herë me rënkime”.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas