Dikur

“Asgjë nuk i shpëton syrit të popullit”, ish-ministrja e Ramës publikon video-përgjimin nga komunizmi

Ish ministrja e Teknologjisë dhe Inovacionit në qeverinë “Rama 1” ka shpërndarë një video të rrallë të Shqipërisë komuniste. Përmes një postimi në facebook, Milena Harito zbulon sesi përgjonte Sigurimi i Shtetit në atë kohë.

Ajo krahas vidos shkruan” “Asgjë nuk i shpëton syrit të popullit. As asokohe, jo më tani”, duke bërë edhe pak humor. Në video duket një video përgjim i vitit 1966, ku Sigurimi i Shtetit ndjek dhe përgjon gruan e Ambasadorit të ish Jugosllavisë në Shqipëri duke kryer “kontrabandë” me mallra të huaja.PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas