Kryesore

As kroatët nuk mbeten pas francezëve… në Zagreb nënkampionët e botës priten me festime madhështore


               Publikuar në : 19:53 - 16/07/18 |
mapo.al

Nuk arritën të kthehen në shtëpi me Kupën e Botës, por sërish futbollistët kroatë janë pritur në vendin e tyre si heronj dhe me të drejtë.


Kroacia bëri një paraqitje mbresëlënëse në Rusi, duke thyer edhe arritjen më të madhe të tyre që ishte vitin 1998, kur shkuan deri në gjysmëfinale në Botërorin e Francës.

Me mijëra kroatë dolën në shesh për të mbështetur idhujt e tyre, të cilët parakaluan me një autobus të hapur dhe me medaljen e argjendtë në qafë.

<
>
J1 J2 (1) J2 J3 J4 J5 J7 J8 J9 J10 J11 J12 J13 J14 J16 J17 J19 J21 J22 J23 J24 KROACIAAAAAAA-1 KROACIAAAAAAA-1


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas