Kryesore

Artistët po protestojnë jashtë Kuvendit, por Rama u “mbyll” gojën: Godina e Teatrit ka marrë fund
               Publikuar në : 12:26 - 20/09/18 |
mapo.al

“Nëse ka rënë Teatri, ka rënë edhe Shqipëria…Jemi gati ta mbrojme deri në fund”, thanë përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen  e Teatrit në protestën e tyre para Kuvendit ku pritet të kalojnë disa ndryshime që në thelb I hapin rruges prishjes së godinës aktuale.


Përfaqësues nga shoqëria civile por edhe nga bota e artit i kërkuan mazhorancës që të heqë dorë nga ky proces.

Por kryeministri Edi Rama nuk ka lënë hapësirë për të shpresuar të kundërtën.

“Ajo është një godinë e marrë fund që vetëm teatër nuk mund të jetë dhe as monument kulture nuk mund të konsiderohet…”, tha Rama në Kuvend

 

 

 

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas