Kryesore, Media

Artan Hoxha: Ja kush e ndihmoi Gruevskin që të arratisej

Si mundi ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski që të arratisej para arrestimit? Kush ia mundësoi kalimin nëpër Shqipëri?

Këtyre pyetjeve u dha përgjigje në “Top Show” gazetari Artan Hoxha, i cili deklaroi se “Presidenti Gjorgje Ivanov ka gisht në arratisjen e Gruevskit”.Më tej, Hoxha shtoi: “Dyshimi është që Gruevski ka hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar. Gruevski kontrollon gjithçka, prandaj dhe sot është bërë arrestimi i ish-kreut të SHISH-it në Maqedoni”.

Top Channel
PasPara

1 koment

  1. Vendi Shefit te Interpolit Boteror eshte bosh, perse nuk emerojne kete bolen me emrin Artan Hoxha-Prifti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas