Bota

Arrestohet prezantuesi televiziv, 50-vjeçari akuzohet për “grabitje me armë”


               Publikuar në : 15:20 - 30/08/18 |
mapo.al

Prezantuesi televiziv i emisioneve kryesore sportive në Belgjikë dhe Francë, Stephane Pauwels, është vënë në pranga nga policia e Brukselit.


50-vjeçari i cili u arrestua në vazhdën e një hetimi të rëndësishëm policor akuzohet për “grabitje të armatosur me armë zjarri, gjatë natës, si pjesë e një grupi kriminal”, tha zëdhënësja e prokurorit federal, Wenke Roggen, për “AFP”-në.

Ajo shtoi gjithashtu se hetimi kishte nisur muaj më parë si pjesë e një operacioni për grabitjet e armatosura, vjedhjeve dhe shpërndarjes së drogës. Gjithsej të arrestuar janë 5 persona.

Arrestimi i Pauwels ndodhi në qytetin jugor të Monsit gjatë të martës, ndërsa të mërkurën doli para gjykatës ku u njoh me akuzën dhe më pas u la i lirë me kusht.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas