Kronika

Arrestohet presidenti i klubit të futbollit
               Publikuar në : 10:12 - 07/11/18 |
mapo.al

Policia italiane ka shkatërruar një organizatë të trafikut të drogës, të përbërë nga 22 persona, midis të cilëve edhe shqiptarë. Operacioni është kryer nga karabinierët e Brescias dhe Bergamos. Në prangat e policisë ra edhe Gëzim Sallaku, president i klubit të futbollit ‘Darfo’, i cili militon në serinë D.


Në vilën e tij me pamje nga Liqeni Iseo, policia gjeti dhe konfiskoi 3 armë dhe municione, të cilat ishin të fshehura në garazh.

Gjithashtu gjatë operacionit, policia identifikoi një laborator droge në zonën e Bergamos. Mësohet se grupi kriminal, e ushtronte aktivitetin duke filluar nga Bergamo dhe shtrihej në qytetin e Parmës deri në Valle Camonica./tvklan.al


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas