Kronika

Arrestohet biznesmeni shqiptar në Itali, policia i gjen…


               Publikuar në : 17:10 - 03/08/18 |
mapo.al

Policia e Vittoria ka vënë në pranga Auglent Lallollarin, një 34 vjeçar shqiptar i kërkuar dhe akuzuar për vjedhje dhe grabitje prone. Ndaj tij gjykata kishte vendosur arrest shtepie.


Në qershor të këtij viti, policia kishte kryer një kontroll në kompaninë e Lallollarit pasi ata ishte e dyshuar për shfrytëzimin e punës së punëtorëve të bujqësisë.
Pas arrestimit, ai u lirua. Por pas nje tjeter kontrolli, ai u gjet duke përdorur një mjet të vjedhur dhe sendeve të tjera të grabitura, si dhe lidhje te paligjshme me rrjetin e furnizimit me energji elektrike. Për këto shqiptari është arrestuar përsëri sot.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas