Kronika

Arrestohet 42-vjeçarja: Tentoi të mbyste 2 vajzat e saj dhe dogji banesën e bashkëjetuesit


               Publikuar në : 10:02 - 14/08/18 |
mapo.al

Një grua që tentoi të mbyste 2 vajzat e saj të mitura dhe dogji shtëpinë e bashkëjetuesit të saj ditën e hënë në Fier, është arrestuar.


Sipas policisë, në pranga ka përfunduar 42-vjeçarja Rudina Kishta, banuese në fshatin Grecalli të Fierit, pasi dyshohet se ka tentuar të vrasë 2 vajzat e saja të mitura binjake 6-vjeçare në ujërat e lumit Seman.

Kishta po ashtu akuzohet se ka djegur me zjarr banesën e bashkëjetuesit të saj Ardian Gjika në fshatin Grecalli.

Një ditë më parë, Gjika akuzoi publikisht bashkëjetuesen e tij për zjarrin në banesë.

“Bën vaki ka rënë në depresion dhe ja ka vënë zjarrin. 1 000 përqind, ia ka vënë edhe më përpara, i kam plaçkat aty unë, tha Gjika.

Sipas burimeve policore, Kishta ka thënë se nuk e ka vënë ajo flakën edhe pse ka qenë e mërzitur me burrin.

Ajo kishte një janë që ishte kthyer në shtëpinë e Ardianit, me të cilin konfliktohej vazhdimisht pasi ky i fundit konsumonte alkool, raporton TV Klan.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas