Kronika

Arrestohen çobanët që përdhunuan çiftin

               Publikuar në : 14:03 - 28/11/14 |
mapo.al

policiaEndri Goga 20 vjeç, dhe Shaban Skeja 19 vjeç, janë arrestuar pasi dyshohen se kanë përdhunuar një muaj më parë një çift në pyllin e Semanit në Fier.


Dy personat e arrestuar punon si çobenj në Fier, dhe u janë gjetur maska dhe armët e sulmit.

Ngjarja ka ndodhur më 20 tetor të këtij viti gjatë së cilës çifti i të fejuarve pas drekës në një restorant kanë shëtitur përgjatë pyllit të Semanit ku kanë rënë pre e grabitjes dhe përdhunimit nga Goga e Skeja, të arrestuar paraditen e së premtes, të cilët ishin barinj bagëtish dhe është dashur një muaj hetim nga Policia e Fierit për zbardhjen e ngjarjes.

Gjithashtu autorëve u është sekuestruar edhe një makinë pa targa, ndërkohë që dhunuesit po përgatiteshin për të kryer një tjetër grabitje.KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas