Sport

Argjentinë-Kroaci/ Ekipet luajtën me ‘frikë’, e para mbyllet pa gola

               Publikuar në : 20:51 - 21/06/18 |
mapo.al

Luhet në “Nizhny Novgorod Stadium”, super sfida mes Argjentinës dhe Kroacisë, ndeshje e vlefshme për “Grupin D” të “Rusi 2018”.


Kjo sfidë pritet me interes dhe premton spektakël, teksa yjet e shumtë në Kroacisë, do të kërkojnë fitoren e dytë në grup, pas asaj me Nigerinë.

Argjentinasit, pasi morën vetëm një barazim me Islandën, kërkojnë vetëm fitoren për të ecur përpara në fazën me eliminim direkt.

Argjentinë-Kroaci 0-0

FORMACIONET:

Argjentina: Kabajero, Taljiafiko, Otamendi, Mekado, Akuna, Perez, Maskerano, Salvio, Meza, Aguero, Mesi. Trajner: Horge Sampaoli.

Kroaci: Subasiç, Vrsaljko, Lovren, Vida, Striniç, Rakitiç, Brozoviç, Rebiç, Modriç, Perisiç, Mandzukiç. Trajner: Deliç.

Capture


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas