Teknologji

Apple “mposht” Amazon dhe vendos rekordin historik në treg


               Publikuar në : 19:19 - 02/08/18 |
mapo.al

Apple është bërë kompania e parë publike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që ka kapur vlerën e një trilionë dollarëve.


Kjo shifër është arritur pasditen e sotme, teksa aksionet e prodhuesit të IPhone u rritën me mbi 207 dollarë.

Apple dhe Amazon po “luftonin” prej rreth një jave, për t’u bërë kompania e parë që arrinte këtë vlerë në treg.

Tashmë edhe Amazon është shumë pranë arritjes së kësaj vlere, ashtu si edhe dy kompanitë e tjera amerikane Alphabet Inc, dhe Microsoft.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas