Teknologji

Aplikacioni i ri që tregon vendodhjen e saktë


               Publikuar në : 18:44 - 04/12/17 |
mapo.al

Kompania Tech Blippar ka sjell në treg aplikacionin e ri “AR City” që ka dyfishin saktësinë e GBP-s. Sipas eksperimenteve aplikacioni i vendndodhjes ka qenë i saktë në 97.5% të rasteve.


E përveç kësaj mënyra se si funksionon “AR city” e bënë dhe më të saktë gjetjen e vendndodhjes.

Mjafton të hapni kamerën nga aplikacioni dhe ta drejtoni nga vend ku jeni, dhe “AR city” do tiua tregojë menjëherë vendndodhjen.

Megjithatë Kompania Tech Blippar ka deklaruar se aplikacioni është i disponushëm vetëm për disa qytete si Londër, San Francisko dhe Mountain View dhe vetëm për përdoruesit e “iphone 6-s” e sipër.KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas