KMR, Kryesore

Ankandi: Shihni sa shtrenjtë u shit kjo vajzë e virgjër…

Një vajzë nga Sudani i Jugut i shit si ‘nuse e virgjër’ tek një biznesmen i pasur në Facebook për 500 lopë, tre makina luksoze dhe 10 mijë dollarë.

Një foto e 17-vjeçares së shitur në FB u postua online. Martesa e adoleshentes pritet të realizohet më 3 nëntor.Pesë persona morën pjesë në ankandin e organizuar për pajën e saj.

Disa media raportuan se ‘gruaja e virgjër’ ishte gruaja më e shtrenjtë në Sudanin e Jugut.

Facebook thotë se e ka hequr njoftimin e ankandit. Ndërkohë autoritetet thonë se kanë nisur hetimin pasi druhet se kjo mënyrë ankandi do përhapet.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas