KMR

Ankandi: Shihni sa shtrenjtë u shit kjo vajzë e virgjër…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:02 - 14/11/18 |
mapo.al

Një vajzë nga Sudani i Jugut i shit si ‘nuse e virgjër’ tek një biznesmen i pasur në Facebook për 500 lopë, tre makina luksoze dhe 10 mijë dollarë.


Një foto e 17-vjeçares së shitur në FB u postua online. Martesa e adoleshentes pritet të realizohet më 3 nëntor.


Pesë persona morën pjesë në ankandin e organizuar për pajën e saj.Disa media raportuan se ‘gruaja e virgjër’ ishte gruaja më e shtrenjtë në Sudanin e Jugut.


Facebook thotë se e ka hequr njoftimin e ankandit. Ndërkohë autoritetet thonë se kanë nisur hetimin pasi druhet se kjo mënyrë ankandi do përhapet.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas