Kryesore

Anglia e kthen në festival golash ndeshjen me Panamanë, në 45 minuta 5 gola


               Publikuar në : 14:46 - 24/06/18 |
mapo.al

Anglia e ka kthyer në një festival të vërtetë golash ndeshjen e tyre ndaj Panamasë, e vlefshme për ‘Grupin G’, në finalet e Botërorit të Futbollit, “Rusi 2018”.


Kanë qenë dy penallti dhe tre gola që e kanë çuar rezultatin në 5-0 që në 45 minutat e para.

Në minutën e 22, të pjesës së parë, Anglia ka dyfishuar rezultatin ndaj Panamasë.

Ka qenë një goditje e fuqishme e kapitenit anglez Kane, që nuk i ka lënë mundësi portierit panamez Penedo.

Në minutën e 36 të pjesës së parë, portierit panamez, pendo, nuk i ka mbetur gjë tjetër, veçse të nxjerrë nga rrjeta e portës që ai mbron, topin e golit të tretë, të shënuar nga anglezët.

Ka qenë Lingard, i cili me një goditje të fuqishme, e ka dërguar topin në këndin e majtë të portës së Panamasë, duke trefishuar rezultatin.

<
>
auto_angp21529842339 auto_anp31529843239 auto_anp41529843238 auto_anp51529843239 auto_anp61529843427 auto_anp81529844046 auto_anp91529844046 auto_anp101529844047 auto_ap111529844047


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas