Kryesore

Angli/ Dënohen 10 shqiptarë… pronarë të një ‘ferme’ kanabisi me vlerë 750 mijë paund


               Publikuar në : 16:23 - 23/04/18 |
mapo.al

Një gjykatë britanike ka dhënë dënimet për një bande shqiptare që merreshin me prodhimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike.


Banda shqiptare e përbërë nga 10 persona ushtronte aktivitetin e vet në Bristol, Birmingham dhe Liverpool, ndërsa operacioni për arrestimin e tyre është ndërmarrë në tetor të vitit 2017.

Gjykata e Bristolit ka vendosur të dënojë me 17 vite burg në total anëtarët e bandës shqiptare të cilët ishin edhe pronarë të një fermë kanabisi me vlerë 750 mijë euro.

Dënimet për shqiptaret:
Kreshnik Muja 20 vjeç u dënua me 2.4 vite burg,.
Dritan Muhametaj 28 vjeç u dënua me 14 muaj burg.
Gurgen Nikoci 21 vjeç u dënua me 14 muaj burg.
Bardhyl Arifaj 33 vjeç u dënua me 14 muaj burgim.
Ardit Agaj 27 vjeç u dënua me 18 muaj burg.
Aranit Kasaheri 34 vjeç ui dënua me 12 muaj burg
Elis Gashi 33 vjeç u dënua me 4 vite burg.
Dardan Horhaj 22 vjeç u dënua me 3 vite burg.
Jeton Muja 26 vjeç u dënua me 2.4 vite burg.
Besjan Muja 26 vjeç, dënimi ndaj tij do të jepet ditët në vijim.

Sipas hetimeve anëtarët e këtij grupi të strukturuar kriminal shfrytëzonin shqiptarë të tjerë për të shitur kanabisin e kultivuar prej tyre.
Nelson-Street-thermomenter
Drug-raids


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas