Kryesore

Ancelotti refuzon Italinë për një klub anglez


               Publikuar në : 08:49 - 29/04/18 |
mapo.al

Carlo Ancelotti nuk do të jetë trajneri i ri i kombëtares italiane të futbollit.


Ish-trajneri i Milanit, aktualisht me pushime në Kanada, i ka bërë të ditur drejtuesve të Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) se e refuzon ofertën që i është bërë.

Sipas mediave sportive italiane, Ancelotti ka arritur një marrëveshje me një klub të huaj, ku mendohet se ka qenë edhe më parë trajner. Logjika të çon vetëm te Chelsea.

Tashmë, për Italinë mundësia e vetme mbetet Roberto Mancini, ish-trajner i Inter dhe Manchester City.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas