Kryesore

Amfiteatri i Tiranës hapet më 30 maj, ja surprizat e spektaklit fantastik…


               Publikuar në : 20:54 - 26/05/18 |
mapo.al

Amfiteatri i Tiranës i rikthehet publikut më madhështor se kurrë. Festa fillon më 30 Maj nën tingujt e Olen Cesarit për t’i lënë vendin një sërë aktivitetesh gjatë stinës së verës.


Muzikale, Balet, Simfoni, Arie, Uvertura, Marshe Muzikore si dhe pjesë nga repertori botëror dhe shqiptar do të jenë ajo që do të shikojë publiku artdashës i kryeqytetit.

Gjithashtu, nën dirigjimin e Noorman Widjaja, do të interpretojë Orkestra e RTSH, Banda e Forcave të Armatosura, Fanfara Tirana, Kori i T.K.O.B & balerinë solistë nga Shkolla e Baletit.

Pas rikthimit në identitetin e merituar, punonjësit e Bashkisë së Tiranës i kanë dhënë dorën e  fundit dhe detajeve duke sistemuar terrenin për bimësinë e re rreth Amfiteatrit të Tiranës, që do të mirëpresë publikun me festivale, koncerte, teatër, konferenca, shfaqje të cirkut e kinema verore në të katër stinët, duke e shndërruar këtë pjesë të parkut në një pikë të rëndësishme kulturore e argëtimi për qytetarët.

<
>
33622858_10214257670989217_6916407006089707520_n 33574384_10214257671109220_8059298559469551616_n 33572895_10156464413091926_7827708098893578240_n 33495889_10156464413421926_4649467780578410496_n 33447263_10156464413031926_1557042618234306560_n 33306776_10216821221709565_3578786082122104832_oCLOSE
CLOSE
Pas