Kronika

‘Amerikani i FBI po heton në Tiranë personazhe të fortë publikë’


               Publikuar në : 15:07 - 17/11/18 |
mapo.al

“Një zyrtar shumë i lartë amerikan i FBI-së, një nga personat përgjegjës për luftën kundër pastrimit të parave, ka qenë të paktën tre herë në Tiranë”.


Kështu u shpreh në studion e emisionit “Java në RTSH” analisti Lorenc Vangjeli, i cili tha se zyrtari në fjalë ka ardhur dy herë në fillim të vitit dhe  herën e tretë në këto dhjetë ditët e fundit.

Në panel së bashku me gazetarin investigativ Artan Hoxha dhe analistin Preç Zogaj, Vangjeli tha se emri i këtij zyrtari nuk rezulton të jetë shënuar në sistemin TIMS.

“Axhenda e kësaj vizite të fshehtë pune është një sekret që ruhet fort dhe për qëllimin e saj vetëm mund të hamendësohet. Me gjasë edhe për lidhje të mundshme me hetime konkrete që janë në zhvillim e sipër” – tha Vangjeli duke shtuar se më shumë se kuriozitet, misioni i tij ka ngjallur frikë.

Sipas tij, hetimet nuk lidhen me individë të zakonshëm dhe qytetarë anonimë, por për personazhe të fortë publikë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas