Kryesore

AMA: Më 31 korrik 2018 në Tiranë e Durrës fiket analogu. Teleshikuesit të pajisen me dekodera


               Publikuar në : 21:30 - 26/04/18 |
mapo.al

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) njofton se data përfundimtare e mbylljes së transmetimeve analoge në qarkun Tiranë dhe qarkun Durrës është 31 Korrik 2018.


“Teleshikuesit që ndjekin transmetime televizive përmes teknologjisë analoge, duhet të pajisen me dekoder digjital tokësor të tipit DVB-T2- Universal ose të jenë të pajisur me aparat televizori që ka të inkorporuar dekoderin e këtij tipi” njofton AMA.

Në kushte të tjera, mbas datës 31 Korrik 2018 nuk do të mund të shihen më transmetime televizive në qarqet Tiranë dhe Durrës.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas