Kryesore

Akuzonte Berishën për propagandë, por a dini sa herë do dalë Rama live këto ditë…?


               Publikuar në : 11:11 - 08/05/18 |
mapo.al

Këtu e gjashtë vjet përpara, kur Sali Berisha ishte në pushtet, Edi Rama atëbotë kryetar i opozitës shpotiste herë pas here se kryeminisri bënte propagandë televizive me qeverisjen.


“Ai ka kohë që nuk bën punën e tij…”, shprehej dikur Rama.

Rrota e pushtetit ndryshoi dhe Rama mot a mot po bën të njëjtën gjë thuajse çdo ditë

Për të kuptuar më mirë këtë bombardim probagandeje qeverisjeje, mjafton t’ju sjellim një shembull të thjeshtë.

Kryeministri Edi Rama ka shpallur fushatën e llogaridhënies së qeverisë me qytetarin.

Dhe e dini sa do të zgjasë ky proces? Plot 60 takime llogaridhënie.

Pra 60 dalje televizive orë e pa orë e kryeministrit, gjithnjë në emër të llogaridhënies, pra në interes të popullit….


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas