Sociale

AKU nis aksionin: Nuk do shitet më qumësht në rrugë

               Publikuar në : 11:47 - 14/07/18 |
mapo.al

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka nisur kontrollet për tregtimin e qumështit në rrugë.


Aksioni ka nisur nga Saranda, ku mëngjesin e të shtunës, në bashkëpunim me policinë bashkiake të qytetit janë sekuestruar 43 litra qumësht që shitej në rrugë dhe kushte jo të rregullta higjieno-sanitare.

AKU bën të ditur se ky aksion do të vijojë edhe në ditët e ardhshme dhe do të shtrihet në të gjithë vendin.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas