Aktori “Lazy Town”, ndahet nga jeta…

ShowBiz               Publikuar në : 15:37 - 22/08/18 |
enton palushi

Aktori islandez, Stefan Karl Stefansson, i cili luajti rolin e Robbie Rotten në “LazyTown”, ka vdekur në moshën 43 vjeçare.


Image

Stefansson ishte më i njohur për rolin e tij në shfaqjen për fëmijë “LazyTown”, e cila u prodhua nga viti 2004 deri në vitin 2014.

Gruaja e tij Steinunn ka njoftuar:’I dashuri im, Stefan Karl Stefansson vdiq pas një beteje agresive me kancerin për dy vite dhe se me dëshirën e Stefan nuk do të bëhet varrimi por hiri i tij do të shpërndahet në oqean’.

Ajo gjithashtu shprehu gjithe falenderimet dhe mirënjohjen e familjes për mbështetjen e të afërmve por edhe fansave të aktorit.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas