ShowBiz

Aktori i njohur ‘shpërthen’ kundër Avokates së Popullit: Keni b*thë të flisni vetëm për homoseksualët…

Aktori i njohur Marin Orhanasi përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj avokates së popullit Erinda Ballanca.

Ai pyet se për kë përgjigjet avokatja, sa kohë që nuk i është ndjerë zëri veç çështjes së homoseksualëve.Përmes ironisë aktori thotë se po ndjehet i persekutuar si heteroseksual që është.

Ai shkruan më tej se këta individë nuk kanë b*thë që të reagojnë për çështje të tjera, me gjasa këtu aktori i referohet kundërshtive lidhur me prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Ja reagimi i Orhanasit në Facebook:

“Me falni per injorancen por kam nje pyetje: Ky AVOKATI I POPULLIT, avokati i kujt populli eshte?!…se i yni jo njehere. Ku na mbron ne, kur, dhe me cfare ceshtjesh merret meqe eshte i popullit?! Se me te popullit s po merret. Ne fakt jane marre me dicka.

Kane mbrojtur te drejtat e homoseksualeve. Dakord. Por po ndihem i persekutuar si heteroseksual.  Duhet te jesh homoseksual qe Avokati i Popullit te reagoje?! Nje sërë ngjarjesh ndoshta edhe me te rendesishme, kane ndodhur e keta s’ndihen. Keta jane Avokat i Popullit apo Avokat i djallit?!

ps: Nese jeni aty per te mbrojtur vetem homoseksualet atehere po e merrni rrogen kot. Populli ua jep rrogen dhe me e pakta qe mund te beni eshte te leshoni ndonje deklarate here pas here qe të justifikoni rrogen. Se bythe s’paskeni per gje tjeter. Vec per homoseksualet keni bythe ju bythecë. Apo mos jeni edhe vete te tille e s’ju interesojme ne te tjeret?!”

PasPara

1 koment

  1. Te njejten pyetje kam shtruar dhe une z. Orhasani. Ne kemi qe prej gati 30 vitesh qeveri qe i sherben vetem interesave te nje pakice. Dhe Avokati i Popullit, sic e thote dhe emri duhet ti sherbente atij, nuk ka asnje lloj te drejte..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas