Aksidenti ajror me 8 të vdekur, shpëtohet mes rrënojave 12-vjeçari, i vetmi i mbijetuar

Bota               Publikuar në : 11:13 - 12/08/18 |
enton palushi

Një djalë 12-vjeçar është gjetur i gjallë nën rrënojat e një avioni të aksidentuar që vrau tetë persona në Indonezi.


Sipas mediave lokale se djali është i vetëdijshëm. Ai u gjet nën rrënojat në një mal në afërsi të kufirit me Papua New Guinea mëngjesin e së dielës dhe është i vetmi i mbiejtuar nga aksidenti.

Avioni Pilatus humbi kontaktin me qendrën e kontrollit të trafikut ajror të shtunën pasdite, pak para se të mbërrinte në aeroportin e Oksibilit.

Ai kishte udhëtuar nga Tanah Merah, rreth 40 minuta fluturim në jug, në Oksibil në krahinën e Papua kur u rrëzua.

Në avion ndodheshin nëntë persona, duke përfshirë dy anëtarë të ekuipazhit. Sipas agjencisë së lajmeve AFP, fshatarët dëgjuan një zhurmë të pasuar nga një shpërthim.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas