Kronika

Aksident në Vlorë: 20-vjeçari i dehur në timon përplas familjen me fëmijë të vogël

Një 20-vjeçar nga Tirana, i dehur në timon, ka përplasur me makinën e tij një familje që udhëtonte me një Peugeot në rrugën Vlorë-Sarandë, pranë Porto Palermos.


Fati deshi që familja e D.Z. që kishte një fëmijë të vogël me vete, të shpëtonte vetëm me lëndime dhe sipas mjekëve, ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana tjetër, Policia e Vlorës i ka vënë prangat  Elio Tushajt nga Tirana që drejtonte nën efektin e pijeve alkoolike, një  “Skoda” me targa “AA 139 SY”.

Tushaj akuzohet për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



CLOSE
CLOSE
Pas