Kronika

Aksident në aksin Përrenjas-Qafë Thanë, plagosen 5 gra dhe 2 fëmijë


               Publikuar në : 16:38 - 27/08/18 |
mapo.al

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Përrenjas- Qafë Thanë. Dy automjete, një me targa të Tiranës dhe një tjetër me targa të Maqedonisë janë përplasur në këtë aks, e për pasojë kanë mbetur të plagosur 7 persona.


Nga të plagosurit janë 5 gra dhe 2 fëmijë, 3 prej grave shtetase të Maqedonisë. Të gjitha janë dërguar në spitalin e Librazhdit.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave, ndërsa dyshohet se aksidenti ka ndodhur gjatë një parakalimit të gabuar.

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas