Arkiva 2

Ajax-i merr 3 pikët, Shakhtar-i ngec në shtëpi
               Publikuar në : 21:04 - 19/09/18 |
mapo.al

Ajax-i ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme në “Johan Cruijff Arena” pasi mposhti pastër 3-0 AEK-un e Athinës. Në takimin e vlefshëm për Grupin E të Champions League, të besuarit e Erik Ten Hag dominuan totalisht ndaj miqve.


Me pjesën e parë që nuk solli ndryshim rezultati, fraksioni i dytë nisi praktikisht me gol për Ajax-in, me Tagliafico që zhbollokoi rezultatin, ndërsa Van De Beek thelloi shifrat. “Hesapet” u mbyllën nga ai që e hapi, me Tagliafico i cili kompletoi dopietën personale dhe dërgoi në 3-0 rezultatin përfundimtar. Me këtë fitore Ajax-i ngjitet e vetme në vendin e parë me 3 pikë, në pritje të takimit të mbrëmjes Benfika-Bayern Munich.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas