Kryesore

Agron Xhafaj mund të bëjë vetëm 28 ditë burg në Itali? Çfarë thotë ligji
               Publikuar në : 22:59 - 17/05/18 |
mapo.al

Gazetari Carlo Bollino deklaroi se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm mund të bëjë vetëm 28 ditë burg në Itali, nga 7 vite.


I ftuar në TCH, Bollino sqaroi se 3 vite janë parashkruar dhe dënimi që do të vuante do të ishte 4 vite e 28 ditë.

Por sipas tij, për shkak të ligjit të ndryshuar pak vite më parë nga qeveria Berluskoni, kur i dënuari ka katër vite në Itali, ai mund të vuajë dënimin si punë të detyruar në komunitet, e për rrjedhojë, Agron Xhafaj, mund të bëjë vetëm 28 ditë burg.


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas