Kronika

A rrezikohet Shqipëria nga zjarret? IGJEUM jep parashikimin
               Publikuar në : 19:07 - 24/07/18 |
mapo.al

Të paktën 74 të vdekur dhe 164 të plagosur kanë shkaktuar flakët apokaliptike që kanë pushtuar fqinjin jugor të Shqipërisë. po në vendin tonë, ka rrezik për zjarre?


Risku që Shqipëria të përfshihet nga zjarret këto ditë konsiderohet i ulët, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Sipas IGJEUM: Sot pasdite pritet rrezik i ulët në qarqet Fier dhe Vlorë, ndërsa qarqet e tjera s’ka rrezik për zjarre. Ndërsa nesër pritet një rritje e lehtë e rrezikut për zjarre kryesisht në pjesën Perëndimore të vendit.

IGJEUM


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas