Politika

A ka familja e kreut të PD-së biznese? Basha sqaron publikun
               Publikuar në : 23:05 - 24/09/18 |
mapo.al

Kreu i PD-së Lulzim Basha i ftuar në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili në Top Channel iu përgjigj akuzave të deputetit socialist Taulant Balla. Kreu i demokratëve deklaroi se asnjë nga të afërmit e tij nuk ka kompani dhe marrëdhënie shtetërore.


“Fjalët janë të një subjekti të vettingut në politikë. Kanë 5 vjet që kanë në dorë gjykatat, doganat…

Asnjë nga të afërmit e mij nuk ka kompani dhe asnjë nga të afërmit e mij nuk ka asnjë marrëdhënie shtetërore, pra nuk ka asnjë tender dhe asnjë llogari financiare shtetërore në 13 vite të përfshirjes sime në politikë“, u shpreh Basha kundrejt akuzave të Taulant Ballës.


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. lulezim basha, ti , zuzar, kujton se na genjen kur thua se; asnje nga te afermit e mij, skan biznese.
  populli thot , kur dikujt i pelcet cipa, ai as skuqet dhe as zverdhet.

  kunati juaj, vellai sat shoqe, aktualisht, ka gjasht biznese si shkruet ne shtypin e perditeshem,
  kujton ti genjeshtar se qytetaret shqiptar , brenda e jasht vendit, se din se cfar mbeshtetje i ke dhen, kunatit tuaj, gjat kohes si minioster i qeveris berisha.
  se harojn shqiptaret se vjeri tuaj, me ndikimin tuaj, pushtoi nje pjes te detit dhe nje pjes te rruges , pron publike dhe ndertoi nje pellat qe ishte kanceri i bukuris te bregdetit dhe shetitores. dhe po nen ndikimin tuaj, u be cdemtimi i ketij pallarti, duke u mar shqiptareve 14 milion dollar, sepse qeveria e rames u tregua dobromir me ju dhe pranoi. nderkoh. qe duhet ndjekur ne arbitrazhin nderkombetar.
  ke ber shum krime dhe akoma sje ndeshkuar, tani per turpin tuaj i ben presjon biznesit, se dote rishlosh dhe anullosh gjith koncesjonet, qe shum prej tyre i kini dhen ju, etj.
  deshira, per te mar pushtetin dhe te behesh kryeminister, te ka heresuar, syt dhe sdi sew cfar flet.
  prandaj , te krijohen sa me par organet perkatese, spaku dhe organet e tjera me ndihmen e shba, dhe dote shohim pasurit maramendese dhe lidhjet tuaja me familjaret, pasurit maramendese, qe i jan grabitur shqiptareve nga ministra e plikan kryesor, me berishen, gashen, meten moniken, ramen dhe qevereritaret e djatht dhe te majt., veting sa me par per politikanet dhe familjaret e tyre, vetem keshtu dote shpetoi shqiperia dhe shqiptaret nga kjo klas politike e kooruptuar.

  Përgjigju ↓
Pas