A i druhen largimit nga Rama? Ministrat: Jemi në provë…

Kryesore               Publikuar në : 11:59 - 05/05/18 |
enton palushi

“Të gjithë ministrat janë në provë, pasi mandat për të qeverisur ka kryeministri dhe jo ministri….”.


Kështu deklaroi Damian Gjiknuri kur është pyetur se a i druhet largimit nga Rama, me paralajmërimin e këtij të fundit se mund të ketë ndryshime ne qeveri në muajin shtator.

Ashtu si Gjiknuri, edhe ministri i Jashtëm, Ditmir Buishati tha se kjo është kompetencë e kryeministrit.

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi fillimin e një fushatë llogaridhënëse me bazën për të gjithë ministrat.

Në fund të kësaj fushate, do të bëhet edhe analiza për secilin.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas