Kryesore

A është takuar Berisha me Arkanin? Ja si përgjigjet ish-kryeministri


               Publikuar në : 21:24 - 07/08/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka mohuar në mënyrë kategorike, se vrasësi serb Arkan është strehuar në Shqipëri. Në një intervistë për RTV Dukagjinin, Berisha tha se këto janë lajme të fabrikuara nga kuzhina e fshehtë serbo-shqiptare.


Gjithashtu ish-kryeministri Berisha, ka deklaruar se Ai as nuk është takuar dhe as nuk ka strehuar kurrë Arkanin.

Pjesë nga Intervista:

Ermal Panduri: A keni zhvilluar takim në Shkodër me Arkanin në vitin 1992?

Sali Berisha: S’kam zhvilluar kurrë takim me asnjë serb, asnejherë, përvec takimeve ndërkombëtare. Kjo është e verteta.

Ermal Panduri: A është treguar Arkani gjatë kohës

Sali Berisha: Ky është vetëm një trillim i kuzhinës së shërbimeve të fshehta serbo- shqiptare qe bashkëpunojnë bashkë. Arkani të strehohej, po pse të strehohej Arkani, Arkani vriste e priste në Kosovë, pse, si do strehohej Arkani?

Ermal Panduri: Te komenti Thaçit thuhet qe është strehuar edhe Arkani..

Sali Berisha: Tani zotëri, do flas e do e mbyll unë këtë punë por kurrën e kurrës. Kurrë ndonjëherë. E kam dëgjuar për herë të parë këte shpifjë, mund të ketë 5-6 vjet, që i është thënë kjo gjë dikujt, dhe une kam ngel ë.., kurrë s’mund të vintë. Ai ishte njeriu më gjakësor në Kosovë, dhe si, kush mund të… Duhet të jesh shum naiv dhe të mendosh se ai mund të kërkonte shpëtim në Shqipëri ose strehë në Shqipëri.

Ermal Panduri: Zotri Berisha, si u ndjetë personalisht kur I lexuat të gjitha këto komente të zotëri Thacit. Dua një përgjigjjë, pa aspak diplomaci dua ndjenjë personale tuajën


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas