KMR

A e dini vajza? Meshkujt vdesin pas 7-tës, ka diçka që i bën ata të “çmenden”


               Publikuar në : 20:01 - 14/10/18 |
mapo.al

Çfarë shohin djemtë tek vajza? Është pyetja që ne të gjithë kërkojmë, të kuptojmë se cilat janë gjërat që i tërheqin meshkujt sikur të ishin magnet. Ka disa karakteristika të çdo gruaje që mund të jetë pika fillestare për lojën e tërheqjes!


Karakteristikat femërore që tërheqin një mashkull mund të jenë të ndryshme, por ka disa që zakonisht nuk shkojnë pa u vënë re: Nga gjatësia e këmbëve, deri në ngjyrën e flokëve apo të syve, po ashtu duke kaluar nëpër mënyrën e të folurit … Ja se çfarë burra shohin tek gratë:

Zëri
Burrat duan gratë që kanë një zë të lartë femëror. Ky lloj i zërit është i lidhur me të rinjtë!

Mënyra e të folurit
Mënyra se si flisni është gjithashtu shumë e rëndësishme: meshkujt preferojnë gratë që flasin si ata.

Gjatësia
Meshkujt preferojnë gratë më të shkurtra se ato. Dallimi i lartësisë duhet të jetë disa centimetra. Mosha/ Burrat janë përgjithësisht më të vjetër se gratë dhe shumica e çifteve janë të tillë. Sipas shkencëtarëve, meshkujt e moshës ndërmjet 20 dhe 30 vjeç kanë tendencë të zgjedhin gratë mes moshës 24-25 vjeç.

Ngjyra e syve
Burrat me sy blu preferojnë gratë me sy blu. Burrat me sy kafe dhe jeshil jo domosdoshmërisht zgjedhin gratë me sy blu.

Kozmetikë
Burrat preferojnë gratë që përdorin kozmetikë me moderim.

Ngjyra e flokut
Sipas një studimi francez, duket se biondet në një bar ftohen më shpesh për të kërcyer. Vendi i dytë shkon për brunet dhe i treti për flokët e kuqe.

Këmbët
Meshkujt preferojnë gratë me këmbë më të gjata. Ata preferojnë që këmbët të jenë relativisht më të gjata se pjesa tjetër e trupit.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas