Shëndeti

A duhet të masturboheni? Ja çfarë thotë ekspertja

Masturbimi është mënyrë e përkryer natyrore për të eksploruar trupin tuaj dhe zbulimin e asaj që ju bën të ndiheni mirë.

Masturbimi mund të jetë i mirë për ju, pasi ndihmon lehtësimin e stresit dhe shkakton lirimin e endorphins (hormone kënaqësie), të cilat ju bëjnë më te relaksuar.Na ndihmon të flemë dhe gjithashtu i mundëson organeve gjenitale të jenë gjithmonë në gjendje funksionale.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas