Auto

A duhet parkuar makina Smart kështu?
               Publikuar në : 10:38 - 17/12/14 |
mapo.al

Pronarja e një makine Smart në Britaninë e Madhe u gjobit pasi e parkoi makinën e saj si në foton e mëposhtme.


Por një kujdestar i trafikut tha se 44- vjeçarja Vanessa Price e kishte parkuar makinën gabim, pasi kishte shkelur vijat e bardha.

Kjo çështje shkoi në gjyq dhe Price tha se thjesht është bazuar tek reklama e Smart, që thotë se kjo makinë e zgjidh më kollaj problemin e parkimit.

Ajo argumentoi se nuk kishte bllokuar rrugën.

Gjykata e rrëzoi gjobën prej 50 sterlina, por për shkaqe teknike, pasi ajo ishte në një hapësirë pritjeje dhe jo në parkim.

smart

Mrs Price, 44, has fiercely contested the fine for the last 12 months, claiming the parking style was advertised by the Smart car manufacturer. The fine has now been overturned on a technicality owing to the parking zoneWhile contesting the fine, Mrs Price claimed the parking style was a selling point of the Smart car and had been advertised by the manufacturer. Pictured: Smart car promotional material shows the unique parkingloading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas