Kryesore

A do t’i trondisë përsëri serbët Shaqiri, por kësaj radhe në Beograd?


               Publikuar në : 21:10 - 30/08/18 |
mapo.al

Liverpooli është në grup me Crvena Zvezdën në Ligën e Kampionëve, por interesante do të jetë nëse Xherdan Shaqiri do të luajë në Marakanë kundër kampionit të Serbisë.
Xherdan Shaqiri e ka edhe një betejë me serbët.


Pasi i mundi ata në Botëror, ku në minutat e fundit shënoi gol për Zvicrën dhe bëri shqiponjë, gjilanasi tani do të udhëtojë me ekipin e tij, Liverpool drejt kryeqytetit të Serbisë, Beograd.

Sigurisht, Zvezda konsiderohet ekipi më jofavorit në Grupin C, të cilit i prin Paris Saint-Germain, Napoli dhe Liverpooli.

Meqë do të jetë një ekip me i dobët, nuk përjashtohet mundësia që në këtë përballje Shaqiri të startojë në formacionin e trajnerit Jurgen Klopp.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas