Auto

A do jetë kështu modeli A9 i Audi-t?


               Publikuar në : 07:38 - 24/12/14 |
mapo.al

Audi ka premtuar një revolucion në vitet në vazhdim dhe modeli Prologue, që do prezantohet në Los Angeles thuhet se është projekti mbi të cilin do bazohen A7, A8 dhe A9.


Disa thonë se ky dizajn do jetë baza e A9, version sportiv, që do të dalë në treg në vitin 2017.

Makina ka drita lazer- matriks, të gjitha opsionet në timon dhe më shumë se 600 kuaj fuqi.

Po ashtu makina ka një ekran gjigand.

Projektuesit thonë se veçanërisht befasuese do jetë teknologjia lazer- matriks për fenerët.

Ajo do mundësojë ndriçimin e të gjithë rrugës.

audi

Gefelgt: Optisch Akzente setzen nicht nur die Felgen des Konzepts,KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas