Kryesore

A do e ‘vrasë’ Basha ‘babën’ politik, Sali Berishën? Ja përgjigjia


               Publikuar në : 22:44 - 02/11/18 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbrëmjen e sotme i është përgjigjur dhe “pyetjes që vret”, të bërë nga Arjan Çani në “Zonë e Lirë”.


Ndër pyetjet e shumta ka qenë edhe ajo se kur ai do ta “vriste babën politik”, duke nënkuptuar ish-kryeministrin Berisha. Basha është përgjigjur prerë se kjo nuk ka për të ndodhur kurrë.

Në këtë rubrikë me vetëm një pyetje Çani i drejtohet Bashës:

Çani: A mendon se sonte është momenti që të na thuash një të vërtetë që se ke thënë kurrë, a mendon se do vrasësh babën dhe nëse kur do ta kryesh këtë akt? Kur do e vrasësh babën politik, ta vrasësh figurativisht…

Basha: Ke pyetje tjetër?

Çani: Jo vetëm një.

Basha: Kurrë.


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas