Kryesore

A do e drekretojë ligjin për Teatrin? Meta: Nuk do të ndikohem…


               Publikuar në : 12:22 - 18/07/18 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka ende nje përgjigje nëse do ta dekretoje ose jo ligjin për teatrin që i ka mbërritur në zyrë prej ditësh.


I pyetur nga mediat, në një prononcim të shkurtër, Meta u shpreh se qëndrimi i tij do të jetë për aq sa ka përgjegjësi. “Ende nuk mund të jap një pronomcim për këtë cështje pasi jemi duke e shqyrtuar…Dua t’ju siguroj që në cdo vendim nuk do të ndikohem nga asnjë faktor jashtë atyre përgjegjësive që ka presidenti në mbajtjen  e qëndrimeve dhe vendimeve të tilla…”, tha aiLigji për teatrin është kundërshtuar në bllok nga PD dhe LSI dhe një pjesë e artistëve, por e mbështetur me ngulm nga mazhoranca dhe bashkia e Tiranës.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas