Sfidë Kastratit? Kompania Shell hyn në Shqipëri
“Oj nënë pse më bëre”, historia e rëndë e Florindës merr zgjidhje nga Bashkia e Tiranës
NASA do të dërgojë njerëz në Venus – ja pse kjo është një ide briliante
Kundërshtoi arrestin me burg, Apeli cakton datën e ankimimit të Alizotit
“Babale 2”,  Florenc Hoxha mbaron dëshminë në Prokurori, asnjë koment për mediat
“Situata në Shqipëri është katastrofike. Për të jetuar atje, duhet të jesh kriminel”, thotë 20 vjeçari shqiptar për mediat franceze
FOTOLAJM: Xhisiela dhe Rexhepi puthen pasi dalin nga hoteli
Pas apelit të Ramës, policia “bastis” Shkodrën…kontrolle në lokale, ambiente dhe në akset rrugore.
“E meritonte që të vritej si kafshë”
Kush u plagos në Shkodër? Policia gjen një fuoristradë me njolla gjaku të bërë shoshë me plumba…
FOTOLAJM: Me stilin e Xhisielës
Rraja në burg, Xhisiela shfaqet në gjykatën e Apelit dhe kapet me median: Do ju padis…
‘Ka vajza ekstravagante që digjen me cigare’: Apeli lë në burg Rexhep Rrajën, Xhisiela e pret…
“Oj nënë pse më bëre”, historia e rëndë e Florindës që jeton me tre fëmijët në kasolle
Rindizet debati: A duhet vlerësuar gjenerali i preferuar i Hitlerit?

Sfidë Kastratit? Kompania Shell hyn në Shqipëri

Nga Albanian Enterprise Institute Së shpejti në tregun e karburanteve do të futet një konkurrent i ri. Kompania amerikane Shell …

“Oj nënë pse më bëre”, historia e rëndë e Florindës merr zgjidhje nga Bashkia e Tiranës

Media bëri publike sot rastin e Florinda Lleshit, nënës me 3 fëmijë, e cila në kërkim të një jete më …

Kundërshtoi arrestin me burg, Apeli cakton datën e ankimimit të Alizotit

Gjykata e Apelit të Tiranës ka caktuar sot datën e shqyrtimit të ankimit të Fredi Alizotit, i cili kundërshtoi masën …

“Babale 2”, Florenc Hoxha mbaron dëshminë në Prokurori, asnjë koment për mediat

Prokuroria e Krimeve të Rënda thirri sot për të marrë në pyteje shtetasin Florenc Hoxha, lidhur me hetimet për dosjen …

“Situata në Shqipëri është katastrofike. Për të jetuar atje, duhet të jesh kriminel”, thotë 20 vjeçari shqiptar për mediat franceze

Një duzinë emigrantësh shqiptarë në Francë u dëbuan nga vendbanimet ku po qëndronin ilegalisht, pa pasur mundësinë e strehimit. Ditën …

FOTOLAJM: Xhisiela dhe Rexhepi puthen pasi dalin nga hoteli

Këtë foto, ku Xhisiela Maloku dhe Rexhep Rraja, janë filmuar nga kamerat e sigurisë  duke u puthur para makinës pasi …

Pas apelit të Ramës, policia “bastis” Shkodrën…kontrolle në lokale, ambiente dhe në akset rrugore.

Policia e Shkodrës ka ushtruar kontrolle të befasishme në lokale, ambiente dhe në akset rrugore, për kapjen e personave që …

“E meritonte që të vritej si kafshë”

Një lajm bëri xhiron e rrjetit para pak ditësh në Europë. Një gjahtar në Francë kishte vrarë çiklist britanik. Mark Sutton, …

Kush u plagos në Shkodër? Policia gjen një fuoristradë me njolla gjaku të bërë shoshë me plumba…

Tre dite me pare, ne oret e para te mengjesit, Policia e Shkodrës ka gjetur në fshatin Shtoj i Vjetër …

FOTOLAJM: Me stilin e Xhisielës

Gjykata e Apelit Tiranë la të pandryshuar masën e sigurisë arrest me burg për Rexhep Rrajën, i cili akuzohet për …

Rraja në burg, Xhisiela shfaqet në gjykatën e Apelit dhe kapet me median: Do ju padis…

  Xhisiela Maloku ishte sot jashtë gjykate për të mbështetur ish-të dashurin, Rexhep Rraja, që sot në Apel kërkoi lirimin …

Emri: Ky është shqiptari që drejtonte organizatën në Greqi, kishte rekrutuar edhe policë

Policia greke ka publikuar identitetin dhe foton e shqiptarit të kërkuar që drejtonte një organizatë kriminale në Greqi të shpërndarjes …

‘Ka vajza ekstravagante që digjen me cigare’: Apeli lë në burg Rexhep Rrajën, Xhisiela e pret…

“Ka plot vajza ekstravagante që e bëjnë për hobi djegien me cigare…”. Eshtë kjo një nga deklaratat e avokatit të …

NJOFTIME

SHOWBIZ / LIFESTYLE

MAPO LETRARE

Dikur

“Të flesh me armikun”, gratë në Evropën e pushtuar në shtrat me nazistët

‘Kërcyer’ mbi krahët e të dashurve apo duke u përqafuar në mes të rrugës, shumë nga gratë në periudhën e …

Funerali që alarmoi regjimin komunist në Shqipëri

Kujto.al Vdekja e arqipeshkvit imzot Gaspër Thaçi, në Shkodër më 25 maj 1946, kishte vënë në alarm gjithë kupolën e …

Kur Ramiz Alia dhe Leka Zogu u përballën në ambasadën franceze… gazetari i njohur rrëfen ngjarjen e rrallë

Ata qëndrojnë përballë njëri-tjetrit, pa folur. Kohët kanë ndërruar por ata vazhdojnë të jenë dy anë të së njëjtës medaljeje, …

Si u vra Esat pashë Toptani, Avni Rustemi e lëshoi pistoletën, por…

Pjesë nga libri “Esat pashë Toptani: Njeriu, lufta dhe pushteti”, botimet UET Press Nga Ilir Ikonomi -Vrasje në rrugën “Castiglione” …

Diploarkiva/Konferencat ballkanike në vitet ’30, demonstrimi i parë i bashkëpunimit rajonal

Pakti Ballkanik, që nuk u realizua dot në vitet ’20, u rimor në vitet ’30 të shekullit të kaluar me …

Ishim ‘të çmendur’ dhe të bënim ‘gjëmën’/ Gatishmëria e viteve ’80-të, për 72 orë 750 mijë ushtarë ‘nën armë’

Nga Leonard Veizi Ky material “dossier” është një përmbledhje e të dhënave që më janë transmetuar në intervistat e bëra …

Retushimi i ‘vizitës në Peshkopi’/ Si e zhduku Enver Hoxha nga fotot Mehmet Shehun më 1981-in

Nga Kastriot Dervishi Në shumë raste, kur në një foto hiqej një individ, në vend të tij vendosej ndonjë send …

SPORT

Video/ Brazili mposht në frymën e fundit rivalët e përjetshëm të Argjentinës

Brazili ka triumfuar kundër rivalëve të përjetshëm të Argjentinës në ndeshjen miqësore të zhvilluar sot. Të dy trajnerët, si Tite, …

Inter refuzon lojtarin e Barcelonës

Lojtari i ri i Barcelonës, Malcom duket se nuk ka ngelur i kënaqur me minutat që po aktivizohet tek blaugranat që pas …

Shpallet “Kampion Europe”, kush është boksieri nga Tirana që po bën krenarë të gjithë shqiptarët

Boksieri me origjinë shqiptare Armand Çullhaj është shpallur kampion i Europës në peshat super të mesme në WBU. Çullhaj jeton prej shumë vitesh …

Mbyllet takimi, Shpresat marrin vetëm një pikë në Estoni

Edhe pse kaluan dy herë në avantazh, në të dyja rastet falë golave të Seferit, kombëtarja kuqezi e u21  nuk …

‘Botërori 2018’ ndikoi në rritjen e ekonomisë së Rusisë

Botërori i futbollit i këtij viti ndihmoi në rritjen e ekonomisë ruse. Vendi siguroi përfitime prej më shumë se 14 …

Ndeshja me kampionët e botës, fitorja, detyrim për Gjermaninë

Humbja 3-0 ndaj Holandës në Ligën e Kombeve vazhdon të rëndojë mbi skuadrën e Gjermanisë. Sot në mbrëmje, në Paris, …

‘Sënderbeu’ me probleme financiare, lojtarët bojkotojnë stërvitjen

Në kontrast të plotë me rezultatet në fushë dhe nisjen e mirë të kampionatit shqiptar të futbollit, te Skënderbeu ka …

SHËNDET

Gabimet që nuk duhet të bëni kur shkrini çokollatën

Kur shkrihet çokollata bëhet delikate dhe për këtë arsye duhet pasur shumë kujdes. Nuk duhet përdorur zjarr i fortë dhe …

Konsumoni oktapod… sjell të mira dhe ka vlera ushqyese

Oktapodi thuajse si të gjithë frutat e detit ka pak kalori, është një produkt që mund të gjendet lehtë në …

Shtimi i njerëzve ‘single’: Pse disa mendojnë se është e frikshme

Nga Bella DePaulo, Psychology Today Në të gjithë botën, gjithnjë e më shumë njerëz po jetojnë single. Madje edhe ata …

Ja pse ju vjen era e keqe nga goja dhe si ta zgjidhni problemin…

Nga 50 deri në 60% e njerëzve, sipas statistikave të studimit, njerëzit vuajnë nga era e keqe e gojës. Mund …

Ja arsyeja se përse kjo është periudha kur na bien më shumë flokët

Në shoqërinë tonë, një kokë me flokë të gjatë, të shëndetshëm dhe të dendur, i jep fytyrës një shkëlqim tërheqës …

Avokado i shëndetshëm apo thjesht një mit?

Avokado është një ushqim i cili sjell përfitime të shumta, pasi njihet për yndyrat e tij të “mira”, ose ato …

Hithra, mbretëresha e bimëve popullore kurative

Hithra është cilësuar si mbretëresha e bimëve popullore që pastron gjakun dhe ndihmon trupin në detoksifikimin nga kimikatet dhe metalet …

Media

50-vjetori i Tanit/ Blushi mbledh stafin e Top Channel për festë

Stafi i Top Channel ka festuar sot 50-vjetorin e lindjes së themeluesit të këtij televizionit, Dritan Hoxha e njëkohësisht edhe …

Intervistë brenda familjes/ Sara Hoxha në rrëfimin prekës para të shoqit: Kishim një fëmijë para London-it, që as nuk e njohëm…

Vajza e dytë e themeluesit të “Top Medias”, Dritan Hoxha, Sara, ka ardhur me një rrëfim prekës për jetën e saj. Në …

Arbana Osmani dedikim prekës për Tanin e Topit

Ditën e sotme themeluesi i Top Media-s Dritan Hoxha do të festonte 50 vjetorin e lindjes së tij. Ndër të …

“Surpriza e veçantë e Top Channel për ditëlindjen e Tanit”

Sot, (16 tetor) Dritan Hoxha do të festonte ditëlindjen e 50. Themeluesi i Top Media-s u nda nga jeta në …

‘Portalet’, reagon edhe Basha, gazetari: Njësoj si në Korenë e Veriut

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi pas raportimeve se disa portale mund të mbyllen nëse nuk regjistrohen si biznese. …

“Bixhozi”/ Ja çfarë ndodhi pas kamerave në ‘Opinion’

Mbrëmjen e kësaj të hëne në emisionin ‘Opinion’ po diskutohet për vendimin më të fundit që ka lajmëruar Kryeministri Edi Rama, për …

Blendi Fevziu shpërthen në Opinion/ AKEP-i shpifës: Ma gjeni drejtorin e AKEP

Ka shpërthyer ashpër Blendi Fevziu ndaj Agjencisë së Komunikimeve Elektronike dhe postare e cila e kishte përfshirën portalin e tij Opinion.al …

TEKNOLOGJI

Superjahti 200 mln USD, pas 50 metrash bëhet i “padukshëm”

Planet për një superjaht të padukshëm që lundron në det, shumë shpejt do të vihen në jetë. Jahti i quajtur …

Telefoni i padëgjuar që i ‘përlau’ Afrikën ‘Apple’-it dhe ‘Samsung’-ut

E veçanta me këtë markë telefoni që ka pushtuar Afrikën, është se kompania vjen nga Kina, por nuk ka as …

Qarku elektronik e rrit me 25% memorien e… njeriut

Kur shkencëtarët thonë që njeriu ka me miliarda e me miliona neuronë, të krijohet ideja që ka vend të mjaftueshëm …

“Bota pa internet”, çfarë do të ndodhë 48 orët e ardhshme

Përdoruesit e internetit në mbarë botën mund të kenë shkëputje të internetit në orët në vijim, pasi serverët kryesorë të …

S’kapet nga radarët/ Hidhet në det “Lada”, nëndetësja “e padukshme”

Nëndetëset e projektit 677 të kategorisë Lada i përkasin gjeneratës së katërt së modelit naftë-elektrike. Lancimi i llojit të dytë …

Fuqia e rrezikshme e një “like” në mediat sociale

Nga Aalison Pearse Stevens Na pëlqen ose jo, mediat sociale janë një pjesë e rëndësishme e jetës sot. Adoleshentët, kalojnë …

Pajisja e re, Facebook kërkon t’ju fusë një kamera në shtëpi

Facebook po lançon altoparlantin e tij inteligjent me një ekran dhe një aparat fotografik. Portal dhe Portal + janë ndërtuar …


Pas