Gjykata dhe vendimin për Shullazin, Avokati: Akuzat, të stisura
Faleminderit Eni Vasili/ Banorët e ‘Unazës së Re’: Bëri që zëri ynë të dëgjohej…
Publikohet foto, ky është personi që vrau Arkanin, tmerrin  Ballkanit
Krimet e Rënda shpallin vendimin: 14 vite burg Emiljano Shullazit
‘Rroftë PS’/ Dako: Për të qarë e qeshur Avdylaj e Lul Peshku
Moti, kthesë të papritur në ditët në vijim… xhupat me vete
Kopjacë! Konkurruan për gradën ‘Komisar’, anulohet testi
Operacioni/ Të arrestuarit e ‘Volvo 4’ kërkojnë lirinë
Taksa e PPP-ve, çdo shqiptar do të paguaj 53 euro në vit
Shkundet Veriu nga tërmeti i fortë, ja rrethet që janë goditur…
Mbesa bukuroshe e ish-Presidentit shqiptar ‘çmend’ Ducati-n me format e saj
‘Rroftë Dako’, reagon PD: Kreu i bandës së Avdylajve provoi sot se…
Kolana: UET-Press boton publicistikën politike të Preç Zogaj
‘Shahu Meta-Rama’: Rasti i Vitore Tushës dhe i Dritan Demirajt
Miqtë anti-Soros: Gruevski kërkon azil politik në Hungari

Kriminaliteti në Shkodër, zv.ministri Lleshi takim me Policinë e rrethit

Zëvendësministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, ka zgjedhur Shkodrën si qytetin e parë për të zhvilluar një takim. Lleshi është takuar …

Gjykata dhe vendimin për Shullazin, Avokati: Akuzat, të stisura

Pas vendimit që dha sot Gjykata e Krimeve të Rënda, duke dënuar me 55 vite burg në total bandën ‘Shullazi’ …

Faleminderit Eni Vasili/ Banorët e ‘Unazës së Re’: Bëri që zëri ynë të dëgjohej…

Ditën e djeshme “Hapur.al” njoftoi paraprakisht se i ftuar në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, do të ishte ministri i …

U ndje i fyer në Paris, ambasadori francez i kërkon falje Vuçiçit

Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni, i ka kërkuar falje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pasi ky i fundit është …

Publikohet foto, ky është personi që vrau Arkanin, tmerrin Ballkanit

Dobrosav Gavriq po kalon ditët e tij prapa grilave në Afrikën e Jugut, një rrugë e gjatë nga atdheu i …

Krimet e Rënda shpallin vendimin: 14 vite burg Emiljano Shullazit

Është dënuar me 14 vjet burg Emiliano Shullazi, vendim i cili është shpallur sapo, në Gjykatën e Krimeve të Rënda …

‘Rroftë PS’/ Dako: Për të qarë e qeshur Avdylaj e Lul Peshku

Pas deklaratave të bëra sot në sallën e gjyqit nga Astrit Avdylaj se ai ishte mbështetës i programit të kreut …

Moti, kthesë të papritur në ditët në vijim… xhupat me vete

U mësuam me diell e temperatura të ngrohta edhe në këto ditë të nëntorit, por duket se dalëngadalë, duhet të …

Kopjacë! Konkurruan për gradën ‘Komisar’, anulohet testi

Fenomeni i vjedhjes është shfaqur edhe në Policinë e Shtetit. Dhe jo në nivele baze të saj por në punonjës …

Operacioni/ Të arrestuarit e ‘Volvo 4’ kërkojnë lirinë

Në një kohë kur sot 24 anëtarët e grupit të Shijakut dhe të Lezhës, duke përfshirë edhe dy ish deputetët …

Ish-kryeministri reagon pas deklaratës së Avdylajt: Rroftë Dako e PS

Pas deklaratave befasuese të Astrit Avdylajt, një prej personave të arrestuar si pjesë e bandës së Shijakut në kuadër të …

‘Mesdheu i së Ardhmes’, konferenca ku i ftuar nderi ishte Presidenti Meta

Kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta ishte i ftuar nderi në Konferencën ndërkombëtare të zhvilluar në Marsejë me temë “Mesdheu …

Taksa e PPP-ve, çdo shqiptar do të paguaj 53 euro në vit

Buxheti i shtetit do të paguajë 253 miliardë lekë ose mbi 2 miliardë euro për kontratat koncesionare dhe ato të …

NJOFTIME

SHOWBIZ / LIFESTYLE

MAPO LETRARE

Dikur

Mbaroi 100 vite më parë, por edhe sot ndikohemi nga ‘Lufta e madhe’

Lufta e Parë botërore nisi më shumë se 100 vite më parë, në verën e vitit 1914, por për shumë …

Rrëfimi i Vera Bekteshit: Si u vetëvra djali i Mehmet Shehut…

Gjithnjë mbeten gjëra pa thënë… Ndonjëherë sepse nuk është momenti, sepse nuk është pjekur koha, ndonjëherë sepse nuk do të …

Fotot e rralla: Shihni se si ishte Shqipëria në vitin 1991

Sivjet Shqipëria përkujtoi 27-vjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha. Shqipëria përballet akoma me sfida të mëdha. Por …

Botimi i UET-Press/ “Enver Hoxha do sundonte sa të ishte prezente Lufta e Ftohtë”

Nga Spartak Ngjela Pjesë nga libri “Përulja dhe rënia e tiranisë shqiptare” Asnjëri nuk mund të thoshte ndonjë përcaktim të …

8 nëntor 1941, dy jugosllavët dhe 15 themeluesit e PKSH-së

Nga Kastriot Dervishi Një pikturë e një artisti ka skalitur në vite tablonë “U themelua partia”. Përveç fytyrave të E.Hoxhës …

Botimi i UET-Press/ Si tallej ‘Broduei’ me Enverin

Nga Spartak Ngjela Pjesë nga libri “Përulja dhe rënia e tiranisë shqiptare” Në të njëjtën kohë, Enver Hoxha kishte nisur …

Foto-lajm: Flet kryeinxhinieri, si u prodhua traktori i parë shqiptar dhe fjala e Mehmet Shehut

Maqo Bleta ish-kryeinxhinieri i Kombinatit të Autotraktorëve: Prodhuam 100 traktorë për tre vjet, ndërsa në Kinë një i tillë montohej …

SPORT

Paguhet 100 mijë euro në javë, por… portieri i Barcelonës kapet duke udhëtuar me metro

Imazhi i Marc-Andre ter Stegen, portieri i Barcelonës, që udhëton me metronë e qytetit katalanas është bërë diçka normale. Edhe pse …

‘F1’ në Brazil/ Hamilton fiton garën; Mercedesi, titullin e Konstruktorëve

Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Brazilit, duke regjistruar fitoren e 10 në një sezon ku e ka …

Milan-Juve/ Publikohen formacionet zyrtare, por Bonucci…

Luhet në “San Siro” kryendeshja e javës së 12 të Serisë A: Milan-Juve. Trajnerët kanë zgjedhur lojtarët me të cilët …

Superiorja/ Partizani dhe Skënderbeu treguan se janë ekipe që…

Partizani dhe Skënderbeu nuk gabuan në ndeshjet e tyre të kësaj javë në Kategorinë Superiore. Skuadra e Skënder Gegës kaloi …

Atalanta shkatërron 4-1 Interin. Shënon Gjimshiti, pëson Berisha

Atalanta frenon Interin nga seria e rezultateve pozitive në elitën e futbollit italian, Serie A. Në Bergamo, skuadra e Gasperinit …

Në krye të ‘Premier League’, Shaqiri shënoi në fitoren e Liverpulit

Ekipi është në një ngjitje të mirë dhe po ashtu edhe lojtarët asist-a të tij, përfshi këtu edhe një shqiptar …

‘Topi i Artë’/ Për herë të parë mbeten jashtë podiumit dy figura…

Prej një dekade, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo ishin dominues në garën për “Topin e Artë”, duke e fituar trofeun …

SHËNDET

Shpëlani fytyrën me uthull molle, ja efektet

Procesi i pastrimit të lëkurës mund të kërkojë më shumë produkte sesa thjesht larësi dhe uji! Grumbullimi i papastërtive , …

Konsumoni kungullin, çudibërës në shëndetin tuaj…

A e dini se kungulli është një perimet që përmirëson ndjeshëm shëndetin tuaj. Mëposhtë ne do ju listojmë disa arsye …

Hurma arabie me qumësht – Kura që bën mrekulli për shëndetin

Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet, për të …

I bardh, i zi, i kuq… ju e hani, por a e dini se çfarë shkakton rrushi?

Frutat në stinën e vjeshtës janë të shumëllojshme. Një ndër to është edhe rrushi i cili ka efekte në neutralizimin …

E kafshon macja, vdes nga tërbimi

Një britanik ka vdekur nga tërbimi teksa ishte në pushime në Marok. Zyrtarët thonë se viktima u infektua pasi e kafshoi …

Flet mjeku: Kur vendoset proteza e gjurit, nga traumat deri te personat me artrit

Doktori shpjegon se pacientët i nënshtrohen kësaj procedure pasi të tëra trajtimet jooperative kanë dështuar në qetësimin e dhimbjes dhe …

Këshillat që ju duhen për t’i thënë lamtumirë duhanit

Jeni munduar shumë për të lënë cigaren, por asnjëherë nuk ja keni arritur?! Këto mënyra më poshtë mund t’ju ndihmojnë …

Media

‘Po mbytem, ma hiq këtë qese nga koka se jam klaustrofobik’

“Po mbytem, ma hiq këtë qese nga koka pasi jam klaustrofobik”. Këto janë fjalët e fundit të gazetarit saudit, Jamal …

Video/ Një rrëfimi ndryshe i Grida Dumës… për politikën dhe familjen

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka qenë e ftuara speciale e emisionit “Shiko kush luan” me Luana Vjollcën në “Top …

MEDIA TREND/ Në darkë u mblodh ‘Byroja Politike’

Juli Xhokaxhi, gazetarja dhe drejtuesja e emisionit “Byro Politike” në ABC News rrëfen në këtë intervistë vështirësitë jo vetëm të …

Mustafa Nano: Problemi ynë nuk janë tradhtarët, por trutharët

Në episodin e radhës së emisionit “Provokacija” Mustafa Nano iu është kundërpërgjigjur të gjithë atyre që shpifin për të në …

Ndryshim total/ Moderatorja e njohur ka pësuar një transformim drastik

Ilary Blazy është një ndër bukuroshet e famshme italiane, e cila njihet si gruaja e ish-yllit të futbollit italian, Francesco …

Konkurrenti tentoi të presë damarët gjatë emisionit? Flet Renato Mekolli!

Në median online shqiptare pak më parë u përhap me shpejtësi të madhe lajmi se një ngjarje e rëndë pretendohej …

Folësi lajmeve nuk është një qenie njerëzore…

Në pamje të parë nuk duket fare, por ky folës lajmesh është thjesht imazhi i një folësi të vërtetë lajmesh, …

TEKNOLOGJI

Superkompjuteri, ja pse ky është më i fuqishmi në botë…

Ndërtuar nga Universiteti i Mançesterit, “SpiNNaker” përbëhet nga 1 milion procesorë dhe mund të kryejë 200 trilion veprime në sekondë. …

Nxirren në shitje, mesazhet private të 81 mijë llogarive të Facebook

Hakerët thuhet se kanë kompromentuar dhe publikuar mesazhet private të të paktën 81,000 llogarive të Facebook. Ata pretendojnë se kanë …

Apple prezanton iPad-in e ri, pa butonin ‘Home’

Gjiganti teknologjik “Apple” ka prezantuar tabletin e ri iPad Pro, MacBook Air dhe Mac Mini, në një konferencë që ka …

Ushqim elektrik? Dieta ‘fantashkencë’ që mund të shpëtojë planetin

Raportimi i tmerrshëm për shfarosjen biologjike (60% e vertebrorëve të jetës së egër janë zhdukur, që nga viti 1970), është …

Varësia e shqiptarëve nga videolojërat, ekspertët japin alarmin

Juri dhe Stivi janë shokë në të njëjtën klasë. Pasi kanë përfunduar mësimet kohën e lirë ja dedikojnë argëtimit. Të …

Si mund të përplaset një avion fringo i ri?

Një avion i kompanisë Lion Air, me thuajse 190 persona në bord, u përplas në det pak pasi ishte ngritur …

WhatsApp vjen me risi të reja, pas pritjes së gjatë sjell më në fund stickerat

Pas një pritjeje të gjatë WhatsApp ka vendosur të bëjë atë që më së paku e prisnit: të shtojë stickerat. …


CLOSE
CLOSE
Pas