NGERC

ME TE LEXUARAT

OP ED

AKTUALITET

“Dragoti midis dy zhvarrimeve të ushtarëve grekë të viteve 1985 dhe...

Nga Kastriot Dervishi Sot u kryen në Dragot të Tepelenës gërmime për zhvarrimin e ushtarëve grekë të vrarë gjatë Luftës Italo-Greke, të viteve 1940-1941, në...

ARGETIM

Harrojeni gjoksin, prezantuesja Roza Lati tregon të pasmet me poza të...

Pasi e bëri publik faktin që do zmadhonte gjoksin, Roza Lati prej gati një viti është komentuar shumë lidhur me këtë pjesë. Por sot Roza...

Motrat Kardashian ‘ndezin’ rrjetin… të gjitha së bashku reklamojnë të brendshmet

Motrat Kardashian janë femrat më të komentuara të momentit. Linjat e tyre trupore dhe provokimet që gjithmonë i kanë bërë publikisht kanë qenë vetëm disa...

MAPO LETRARE

SPORT

Historike, edhe një femër në garë për KE-në e FSHF-së

Gjithnjë në Komitetin Ekzekutiv të FSHF-së kemi parë meshkuj, por pas 7 shkurtit, kur do të bëhen zgjedhjet në institucionin e futbollit, për herë...

9 vjet burg për përdhunimin e shqiptares, Robinho kalon në Turqi

Robinho nuk pyet nëse gjykata e shkallës së dytë në Milano ka dhënë 9 vjet burg për të. Ish-sulmuesi i Manchester City, Real Madrid dhe...

Zëvendëskomisionerja e institucioneve të vetingut, e para kandidate femër për KE të FSHF

Zgjedhjet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit kanë zënë një hapësirë të konsiderueshme në media. Megjithatë një zhvillim interesant shënohet sa i përket zgjedhjeve...

Bale: Preferoj të shikoj golf para ndeshjeve të PSG-së…

Gareth Bale rigjeti buzëqeshjen e tij kundër Deportivo la Coruña. Uellsiani shënoi dy nga shtatë golat e Real Madridit dhe ishte një nga lojtarët...

MAPO FORMAT

Së pari Amerika, ose rikthimi i fortë i realizmit në politikën...

Nga Sander Lleshi Miratimi i Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të SHBA në dhjetorin e vitit të kaluar është pritur me interes të gjerë në botë...

Te Vecanta

TE FUNDIT

“Dragoti midis dy zhvarrimeve të ushtarëve grekë të viteve 1985 dhe 2018”

Nga Kastriot Dervishi Sot u kryen në Dragot të Tepelenës gërmime për zhvarrimin e ushtarëve grekë të vrarë gjatë Luftës Italo-Greke, të viteve 1940-1941, në...

Kur ushtria shqiptare ndërtonte ura lufte me makinat ‘ZIL- 157’…

Dy ditë më parë ishte 97-vjetori i Armës së Xhenjos, data e cila përkon me krijimin e kësaj arme është 20 Janar 1921. Por përveç...

Kotzias pas negociatave në Korçë: Hap i madh mes dy vendeve

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias u shprehu optimist pas negociatave tre-ditore në Korçë me ministrin e jashtëm, Ditmir Bushati. Kotzias ka deklaruar se është...

Dëshmia tronditëse/ Flet motra e Arielës: Ma vrau ai plehra para syve…

Vrasja e paralajmëruar e 21-vjeçares Ariela Murati, ka qenë temë e emisionit të sotëm në studion e “Rudina” në "Tv Klan". Gazetari Spartak Koka, psikologia Oriola Pampuri dhe...

“Pasuri të fshehura, dëshmitarë të rinj e biseda telefonike”, provat e reja që po...

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur sot vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda që zgjati hetimet me tre muaj për ish-ministrin e Brendshëm,...

Argjentinë/ Fluturimi i zjarrfikësve, hidhen nga tarraca për të shpëtuar burrin që donte të...

Forcat zjarrfikëse të Buenos Aires, në Argjentinë, kanë bërë një manovër shpëtimi që kërkonte preçizion dhe shpejtësi. Disa pjesëtarë të skuadrës speciale janë ngjitur në...

Harrojeni gjoksin, prezantuesja Roza Lati tregon të pasmet me poza të nxehta nga hoteli

Pasi e bëri publik faktin që do zmadhonte gjoksin, Roza Lati prej gati një viti është komentuar shumë lidhur me këtë pjesë. Por sot Roza...

NJOFTIME