Balla: Nuk e njoh Alizotin, rrezikoj deri 5 vite burg nëse rezulton e kundërta
Arrestimi i Stresit, Policia: Anëtar i një grupi kriminal, nën hetim për disa muaj
Deklarata e fortë/ Kompanitë e basteve kanë paguar drejtues komisariatesh
“Bixhozi pastron paratë e krimit”/ Artan Hoxha ka disa pyetje për Ramën
Kumari në Shqipëri i lidhur ngushtë me botën e krimit. Ja dyshimet për vrasjen në bllok
Si u arrestua Stresi, në pranga në dhomën e hotelit me…
“Pastruesja” që preku interesat e kumarit në Parlamentin shqiptar
“Mu kthye në sëmundje”, biznesmeni shqiptar rrëfen eksperiencën e tij me bixhozin
Artan Hoxha zbulon pikat e basteve: Ja kush janë të licensuara…
Aleati i Bashës pro Ramës: Shpresoj t’i mbyllë bastet, do t’i them i pari faleminderit
Bushati solidarizohet me Kotzias: Faleminderit për përpjekjet tuaja…
Donin t’i vidhnin vajzën që kishte në bark, çifti lidh rreth pemës dhe masakron gruan shtatzënë
Tre kallëzimet e Xhisielës: Ja pse u la sërish në burg Rexhep Rraja
Të shtënat në Mat, i plagosuri kryetari i PD
Gëzim në median e huaj: ‘Luani në Shqipëri u shpëtua’

Balla: Nuk e njoh Alizotin, rrezikoj deri 5 vite burg nëse rezulton e kundërta

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha të mërkurën në emisionin “Opinion” se nuk e njeh dhe …

Arrestohet vëllai i biznesmenit, bosi i grupit të trafikut të heroinës

Zbardhen emrat e disa prej shqiptarëve të arrestuar disa ditë më parë në Itali, gjatë një aksioni që çoi në …

E filmuan në motel dhe e shantazhuan për 500 euro, dënohen dy shqiptarët

Gjykata Themelore e Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurve me iniciale F.B. …

Arrestimi i Stresit, Policia: Anëtar i një grupi kriminal, nën hetim për disa muaj

Lidhur me arrestimin e Stresit, Policia njofton: Forca e Ligjit në veprim vë në pranga një nga antarët e një …

Deklarata e fortë/ Kompanitë e basteve kanë paguar drejtues komisariatesh

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Repolitix” në Report TV gazetari investigativ Artan Hoxha u shpreh se nga kompanitë e pikave …

Mbushet kabina me tym, avioni presidencial bën ulje urgjente

Zonja e Parë, Melania Trump përjetoi një situatë të frikshme sot. Kabina e saj u mbush me tym dhe avioni …

“Bixhozi pastron paratë e krimit”/ Artan Hoxha ka disa pyetje për Ramën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka komentuar nga studio e Repolitix në Report Tv, propozimin e kryeministrit Edi Rama, për mbylljen …

Kumari në Shqipëri i lidhur ngushtë me botën e krimit. Ja dyshimet për vrasjen në bllok

Në Shqipëri, bota e kumarit është e lidhur ngushtësisht me botën e krimit. Kjo është kthyer në shqetësim edhe për …

“Pastruesja” që preku interesat e kumarit në Parlamentin shqiptar

Projektligji i propozuar nga Ministria e Financave, i hartuar në vitin 2015, do të formalizonte përfundimisht industrinë e lojrave të …

Zjarri i madh përfshin kurorën e Valbonës, ja dyshimet e para

Një zjarr ka rënë në kurorën e Valbonës. Zjarri është i përmasave të mëdha dhe po përhapet me shpejtësi në …

“Mu kthye në sëmundje”, biznesmeni shqiptar rrëfen eksperiencën e tij me bixhozin

Në çdo kohë, bixhozi ka shkaktuar drama të forta sociale, ndërsa pasojat financiare janë të pallogaritshme. Top Story solli ekskluzivisht …

Artan Hoxha zbulon pikat e basteve: Ja kush janë të licensuara…

Gazetari njohut Artan Hoxha ka zbular sa kompani bastesh të licensuara operojnë në Shqipëri. Hoxha ka thënë se janë vetëm …

Policia gjobit pasagjerin si shofer, sekuestron makinën. Komisioni ngatërroi gjobat

“Fiks Fare” denoncoi veprimet e Policisë Rrugore të Tiranës, e cila ka ndaluar një mjet dhe u ka vendosur gjobë …

NJOFTIME

SHOWBIZ / LIFESTYLE

MAPO LETRARE

Dikur

Rindizet debati: A duhet vlerësuar gjenerali i preferuar i Hitlerit?

Ai ishte gjenerali i preferuar i Hitlerit, por historia e Ervin Romel nuk është kaq e thjeshtë. Debati në lidhje me …

Prijësi i lartë: Një histori me ‘xhaxhin Enver’

Nga Tedi Papavrami Pjesë nga libri ‘Fugë për violinë’, botim i UET-Press Në familjet shqiptare thonë që po ta shohësh …

Në vitin 1927, kur në Shqipëri u tentua të ndalohet bixhozi

Nga Kreshnik KUÇAJ Bixhozi është konsideruar ndër vite një plagë sociale për shoqërinë shqiptare. Pas shpalljes së Pavarësisë në 1912, …

“Të flesh me armikun”, gratë në Evropën e pushtuar në shtrat me nazistët

‘Kërcyer’ mbi krahët e të dashurve apo duke u përqafuar në mes të rrugës, shumë nga gratë në periudhën e …

Funerali që alarmoi regjimin komunist në Shqipëri

Kujto.al Vdekja e arqipeshkvit imzot Gaspër Thaçi, në Shkodër më 25 maj 1946, kishte vënë në alarm gjithë kupolën e …

Kur Ramiz Alia dhe Leka Zogu u përballën në ambasadën franceze… gazetari i njohur rrëfen ngjarjen e rrallë

Ata qëndrojnë përballë njëri-tjetrit, pa folur. Kohët kanë ndërruar por ata vazhdojnë të jenë dy anë të së njëjtës medaljeje, …

Si u vra Esat pashë Toptani, Avni Rustemi e lëshoi pistoletën, por…

Pjesë nga libri “Esat pashë Toptani: Njeriu, lufta dhe pushteti”, botimet UET Press Nga Ilir Ikonomi -Vrasje në rrugën “Castiglione” …

SPORT

Video/ Pamje të reja nga ‘Arena Kombëtare’, vendoset struktura metalike

Pamje të reja të Arenës Kombëtare janë publikuar ditën e sotme nga Federata Shqiptare e Futbollit. Impianti tashmë ka marrë …

Neymar po kërkon kthimin te Barcelona

Neymar kthehet të jetë në qendër të vëmendjes së mediave sportive. Për brazilianin po shtohen zërat që flasin se është …

Akuzat për përdhunim, beteja ligjore e Ronaldos mund t’i kalojë 2 vite

Cristiano Ronaldon e pret një betejë ligjore që mund të zgjasë më shumë se 2 vjet për çështjen Mayorga. Kjo …

Dybala dëmton gjurin, alarmohen drejtuesit e Juventusit

Paulo Dybala luajti 56 minuta në miqësoren e luksit, të mes Brazilit dhe Argjentinës, e zhvilluar mbrëmjen e të martës …

‘Topi i Artë’, merr fund dominimi Ronaldo-Messi. Dy francezë rivalët kryesorë…

Pas një dekade, dominimit Ronaldo-Messi në garën për Topin e Artë duket se do t’i vijë fundi. Në Paris në …

Juventus zbret sot në Fushat Multisportive të Parkut të Liqenit

Kushtet fantastike që ofrojnë fushat multisportive në Parkun e Liqenit kanë bërë që ky kompleks të përzgjidhet nga Akademia e …

Ia kaloi edhe Boltit, vrapimi i Mbappe ndaj Gjermanisë po bën xhiron e botës

Është vetëm 19 vjeç, por Kylian Mbappe po na mahnit gjithmonë e më shumë me aftësitë e tij të jashtëzakonshme në futboll. …

SHËNDET

Sa efikase është ajo? Lexoni për dietën ketogjenike…

Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të …

Si t’i shmangni flokët e thinjur në moshë të re?

Pas shumë eksperimentesh nga dermatologë britanikë, u zbulua se deri në moshën 50-vjeçare, 50% e popullsisë së botës ka të …

Vuani nga anemia?! Kalohet me këto ushqime…

Një ditë teksa ngjisni shkallët ndjeni shumë lodhje. Më pas e kuptoni se zemra ju rreh fortë ndonjëherë, pa asnjë …

Zbuloni vlerat ushqyese të bishtit të kalit…

Ç’është bishti i kalit dhe pse është aq i dëgjuar? Cilat janë benefitet që marrim prej tij dhe si duhet …

Gabimet që nuk duhet të bëni kur shkrini çokollatën

Kur shkrihet çokollata bëhet delikate dhe për këtë arsye duhet pasur shumë kujdes. Nuk duhet përdorur zjarr i fortë dhe …

Konsumoni oktapod… sjell të mira dhe ka vlera ushqyese

Oktapodi thuajse si të gjithë frutat e detit ka pak kalori, është një produkt që mund të gjendet lehtë në …

Shtimi i njerëzve ‘single’: Pse disa mendojnë se është e frikshme

Nga Bella DePaulo, Psychology Today Në të gjithë botën, gjithnjë e më shumë njerëz po jetojnë single. Madje edhe ata …

Media

“Të fala shumë OSBE, në qoftë gjallë!”

Nga Ylli Manjani Besoj e patë dhe mbrëmë se në ç’armiqësi patologjike gjendet sot Kryeministri me lirinë e shprehjes. Që …

Zbulohen shifrat marramendëse, sa paguhen VIP-at shqiptarë për një postim në Instagram

Personazhet e njohur që kanë më shumë ndjekës në Instagram, janë ata që përfitojnë më shumë dhe që paguhen për …

Lëreni Noizy-n në “shenjtërinë” e tij: Monologu i Mustafa Nanos në ‘Provokacija’

Nga Mustafa Nano* E njihni Noizin? Me siguri, po. Në mos e keni ndjekur, ia keni dëgjuar emrin. Edhe unë …

50-vjetori i Tanit/ Blushi mbledh stafin e Top Channel për festë

Stafi i Top Channel ka festuar sot 50-vjetorin e lindjes së themeluesit të këtij televizionit, Dritan Hoxha e njëkohësisht edhe …

Intervistë brenda familjes/ Sara Hoxha në rrëfimin prekës para të shoqit: Kishim një fëmijë para London-it, që as nuk e njohëm…

Vajza e dytë e themeluesit të “Top Medias”, Dritan Hoxha, Sara, ka ardhur me një rrëfim prekës për jetën e saj. Në …

Arbana Osmani dedikim prekës për Tanin e Topit

Ditën e sotme themeluesi i Top Media-s Dritan Hoxha do të festonte 50 vjetorin e lindjes së tij. Ndër të …

“Surpriza e veçantë e Top Channel për ditëlindjen e Tanit”

Sot, (16 tetor) Dritan Hoxha do të festonte ditëlindjen e 50. Themeluesi i Top Media-s u nda nga jeta në …

TEKNOLOGJI

Kriza e madhe e Facebook, studimi: Të rinjtë nuk e duan

Gjigandët e teknologjisë, pesëshja që thuhet se dominon botën, po përgatitet në çdo mënyrë që të mos lërë hapësirë për …

Superjahti 200 mln USD, pas 50 metrash bëhet i “padukshëm”

Planet për një superjaht të padukshëm që lundron në det, shumë shpejt do të vihen në jetë. Jahti i quajtur …

Telefoni i padëgjuar që i ‘përlau’ Afrikën ‘Apple’-it dhe ‘Samsung’-ut

E veçanta me këtë markë telefoni që ka pushtuar Afrikën, është se kompania vjen nga Kina, por nuk ka as …

Qarku elektronik e rrit me 25% memorien e… njeriut

Kur shkencëtarët thonë që njeriu ka me miliarda e me miliona neuronë, të krijohet ideja që ka vend të mjaftueshëm …

“Bota pa internet”, çfarë do të ndodhë 48 orët e ardhshme

Përdoruesit e internetit në mbarë botën mund të kenë shkëputje të internetit në orët në vijim, pasi serverët kryesorë të …

S’kapet nga radarët/ Hidhet në det “Lada”, nëndetësja “e padukshme”

Nëndetëset e projektit 677 të kategorisë Lada i përkasin gjeneratës së katërt së modelit naftë-elektrike. Lancimi i llojit të dytë …

Fuqia e rrezikshme e një “like” në mediat sociale

Nga Aalison Pearse Stevens Na pëlqen ose jo, mediat sociale janë një pjesë e rëndësishme e jetës sot. Adoleshentët, kalojnë …


Pas