NGERC

ME TE LEXUARAT

OP ED

AKTUALITET

Rama i jep një post ish-deputetit të PD-së, u tërhoq nga...

Kryeministri Edi Rama duket se nuk ka harruar të shpërblejë një prej kandidatëve të PD-së për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare, i cili...

ARGETIM

Ups! Supermodelja e njohur tregon ‘zogun’…

Ajo gjithnjë i lë fansat e saj me gojë hapur, por këtë herë duket se i ka magjepsur fare: Nuk ka zgjedhur të ekspozojë...

Pse nuk duhet ta vendosni kuletën në xhepin e pasëm…

Kuletën nuk duhet t’a vendosim tek xhepi i pasëm. Sipas mjekëve, kuleta në xhepin e pasëm krijon një çrregullim të legenit dhe të ijeve. “Kur uleni...

MAPO LETRARE

SPORT

Zbulohen SMS-të mes Strakoshës dhe velinës seksi të ‘Xing me Ermalin’

Velina e emisionit “Xing me Ermalin”, Kevina Kthella, është kthyer në një nga vajzat më të komentuar në media, për shkak të formave trupore...

Futbollistët shqiptarë panë ‘vdekjen me sy’, ja çfarë ndodhi në avion…

Një moment paniku ka pushtuar klubet e Partizanit dhe Luftëtarit gjatë kthimit për në Shqipëri. Fillimisht ekipet shqiptare, kanë përshkruar internerarin Antalia-Stamboll, më pas janë...

Sondazhi/ Ja kush do jetë kreu i ri i FSHF-së, kryeson bindshëm…

Prej ditës së djeshme (18 janar 2018) në “Opinion.al” është hapur një sondazh për garën që ka nisur në Federatën Shqiptare të Futbollit mes...

Skandali i dopingut/ Elez Gjozaj jep dorëheqjen nga President në FSHP

Presidenti i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjozaj ka dhënë dorëheqjen nga ky post. Trysnia dhe presioni publik për daljen pozitive në testin antidoping të...

MAPO FORMAT

Tregime të reja burgu/ ‘UET Press’ sjell ‘Përkthyesin’ e Maks Velos

Kjo përmbledhje me tregime nën logon e "UET Press" dhe “Mapo Editions”, sjell personazhe dhe ngjarje nga kujtimet personale të autorit gjatë viteve të...

Te Vecanta

TE FUNDIT

Ups! Supermodelja e njohur tregon ‘zogun’…

Ajo gjithnjë i lë fansat e saj me gojë hapur, por këtë herë duket se i ka magjepsur fare: Nuk ka zgjedhur të ekspozojë...

Pse nuk duhet ta vendosni kuletën në xhepin e pasëm…

Kuletën nuk duhet t’a vendosim tek xhepi i pasëm. Sipas mjekëve, kuleta në xhepin e pasëm krijon një çrregullim të legenit dhe të ijeve. “Kur uleni...

Zbulohen SMS-të mes Strakoshës dhe velinës seksi të ‘Xing me Ermalin’

Velina e emisionit “Xing me Ermalin”, Kevina Kthella, është kthyer në një nga vajzat më të komentuar në media, për shkak të formave trupore...

Testet e reja të biopsisë së lëngshme identifikojnë tetë lloje të kancerit

Shkencëtarët njoftuan përparim të madh në testet e gjakut që mund të zbulojnë shumë lloje të kancerit në një fazë të hershme, përfshirë disa...

Rama i jep një post ish-deputetit të PD-së, u tërhoq nga kandidimi më 25...

Kryeministri Edi Rama duket se nuk ka harruar të shpërblejë një prej kandidatëve të PD-së për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare, i cili...

Ministri Xhafaj flet për arestimin e ‘peshve të mëdhenj’: Hetimet duan kohë…

I ftuar në emisionin "Kapital", ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, theksoi se sipas statistikave, viti 2017 është me numrin më të ulët të vrasjeve,...

Video/ Absurdi në Tiranë, me karrocë drejt spitalit

Në rubrikën “Hitparade i absurdit shqiptar”, në emisionin "STOP", këtë të premte u përcoll rasti i një gruaje të sëmurë e cila transportohet drejt...

NJOFTIME