Video+16/ Pyyytaaa! Klaudia Pepa paska vendosur sonte ta ‘përvëlojë’ rrjetin… ngre bikinit dhe nxjerr…
‘Ik k**vë! Hiqmu, mjaft…’, femrat rrihen ‘si meshkuj’ me njëra-tjetrën në plazhin e Durrësit
Ups! Kujdes Emily ku e vendos b***n se… e pëson si laraska pastaj…
Jeton dhe punon këtu… ish-Missi që braktisi Amerikën për dashurinë në Shqipëri
‘Mos hiqni reçipetat! Mos pini duhan!’, urdhërat e reja për ushtaret më simpatike… ato izraelite
Fotoreportazh nga ‘Ishulli i luftës’… ajo çfarë ka mbetur nga baza luftarake e Sazanit
Flitet se ka një partnere të re, por… Albi do të pendohet kur të shikojë pozat e fundit të Klaudias në plazh
Uouuu! DIV-a shqiptare ‘djeg’ plazhet e Barcelonës dhe… çmend meshkujt me superformat e saj
E duan djalë! Aborti selektiv vret 100 mln femra çdo vit… edhe në Shqipëri
Projekti “1 miliard”, gjashtë rrugë të reja me koncesion PPP
Video/ Fermerët po vdesin nga pickimet, gjarpërinj dhe insekte helmuese pushtojnë Myzeqenë…
Akuza ‘bombë’ e Bashës: Dako e Gjiknuri, lidhje me krimin! Ja kush ua fsheh përgjimet…
E frikshme! Flota detare Ruse del në gatishmëri, përgatit reagimin për…
Kapen sërish para të fshehura në Portin e Durrësit, ja çfarë valute ishin…
‘Luftë’ videosh PD-PS, e fundit: “Mor zagar, mor maskara”, si Rama fyen qytetarin në telefon…

NGËRÇ

Larg ndikimeve

MË TË LEXUARAT

‘Ik k**vë! Hiqmu, mjaft…’, femrat rrihen ‘si meshkuj’ me njëra-tjetrën në plazhin e Durrësit

Mjaft e nxehtë ka qenë dita e sotme, por si të mos mjaftonte kjo, temperaturat në plazhin e Durrësit i …

‘Mos hiqni reçipetat! Mos pini duhan!’, urdhërat e reja për ushtaret më simpatike… ato izraelite

Te “Rregullorja e Modestisë” në ushtrinë izraelite janë shtuar nene të reja, që i ndalojnë ushtaret femra të veshin bluza …

Në kërkim të aleatëve… Kina kthen sytë nga Afrika, presidenti nis turin dy ditor

Presidenti i Kinës Xi Jinping mbërriti në Senegal të shtunën për një vizitë dy-ditore në Afrikë, ku pritet të nënshkruajë …

E duan djalë! Aborti selektiv vret 100 mln femra çdo vit… edhe në Shqipëri

Tradita zakonore shqiptare ka treguar se shoqëria jonë festonte sa herë që në jetë vinte një djalë. Dhe e kundërta …

Projekti “1 miliard”, gjashtë rrugë të reja me koncesion PPP

Kontratat e para të programit një miliardë euro kanë ngritur shqetësimin se ndërtimi i rrugëve me koncesion sjell kosto të …

Video/ Fermerët po vdesin nga pickimet, gjarpërinj dhe insekte helmuese pushtojnë Myzeqenë…

Në Myzeqe fermerët po sulmohen nga gjarpërinjtë dhe insekte të rrezikshme. Mjekët në spitalin e Fierit thonë se këtë verë, …

Vendimi i Etiketimit/ Kërkohen vlerat ushqimore dhe alergenët në çdo produkt… e do BE-ja

Me një vendim të qeverisë Operatorët e Biznesit Ushqimor duhet të deklarojnë në etiketën e mallrave, vlerat ushqimore dhe alergenët …

Akuza ‘bombë’ e Bashës: Dako e Gjiknuri, lidhje me krimin! Ja kush ua fsheh përgjimet…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeprokuroren e Përgjithshme Arta Marku dhe kryetaren e Krimeve të Rënda, Donika Prela, …

E frikshme! Flota detare Ruse del në gatishmëri, përgatit reagimin për…

Tensionet mes Rusisë e Perëndimit duket se shtohen nga dita në ditë, e Vladimir Putin nuk lë rast pa treguar …

Kapen sërish para të fshehura në Portin e Durrësit, ja çfarë valute ishin…

Gjatë kontrollit të policisë kufitare në portin e Durrësit, efektivët kanë gjetur sasi paund të padeklaruar tek tre qytetarë shqiptarë. …

‘Luftë’ videosh PD-PS, e fundit: “Mor zagar, mor maskara”, si Rama fyen qytetarin në telefon…

Me sa duket lufta me videot po kthehet në një betejë të vërtetë politike, pas publikimit ku shfaqej kreu i …

Nesër ditë me diell dhe temperatura të larta, nga e hëna nisin shirat

Deti dhe pishinat, do të jenë e vetmja mundësi për t’i shpëtuar temperaturave përvëluese të kësaj fundjave. Vala e të …

Itali/ Përgjumet në timon dhe… shqiptari shkakton aksident në tunel

Ishte duke udhëtuar me makinë në tunel, por në një moment lodhjeje është futur gabimisht në korsinë e kundërt. Fatmirësisht …

NJOFTIME

SHOWBIZ / LIFESTYLE

MAPO LETRARE

Dikur

Gënjeshtra që shkaktoi nisjen e Luftës së Parë Botërore

Më 28 qershor 1914, trashëgimtari i fronit të Perandorisë Austro-Hungareze, Arkiduka Franc Ferdinandi dhe bashkëshortja e tij Sofia, u vranë …

Si tregtoheshin njerëzit në komunizëm

Njerëzit që përpiqeshin të arratiseshin nga Gjermania Lindore gjatë Luftës së Ftohtë mund të qëlloheshin, të burgoseshin dhe të torturoheshin. …

Fotoreportazh nga komunizmi: Ishim mirë kur ishim keq…

Revista Mapo Droga është bërë kryefjala e këtyre ditëve në Shqipëri. Aq shumë është përhapur frika nga kjo fjalë, sa …

Si i ekzekutoi Mehmet Shehu 22 djem dhe burra në Martanesh pas vrasjes së një partizani

Për këtë krim ende flitet, pasi humbja ishte e madhe. thuajse në çdo shtëpi që kishte fshati Peshk i krahinës …

Nuk keni për ta besuar se ku ka përfunduar statuja gjigante e Enver Hoxhës

Sipas gazetarit gjerman Heinrich Thies, me bronzin e diktatorëve është derdhur shtatorja e Georg Christoph Lichtenberg. Një vepër e realizuar …

Fotografitë e rralla të mbretit Zog dhe mbretëreshës Geraldinë gjatë vizitës në Stamboll

Largimi i familjes mbretërore shqiptare nga atdheu, si arsye e pushtimit fashist, ka ngjallur një interes të veçantë në shtypin …

Historia befasuese: Ja kush e solli futbollin në Shqipëri

Ethet e futbollit nuk mbarojnë kurrë, pavarësisht se Botërori mbylli siparin. Gazeta e njohur austriake, DerStandard ka publikuar një dossier, që …

SPORT

‘F1’, Vettel “fluturon” në shtëpinë e tij… pasdite e hidhur për Hamilton

Sebastian Vettel “fluturon” në shtëpi dhe siguron Pole position-in në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Hockenhaimit, në Gjermani, …

Atletico Madrid kërkon sulmuesin më të “dobët” të Botërorit

Olivier Giroud është vënë në shënjestrën e Atletico Madrid. Sipas Sky Sports, drejtuesit e klubit madrilen kanë zhvilluar një takim …

Video/ Punimet ‘cilësore’… shkatërrohet nga përmbytja stadiumi i Kupës së Botës

Vetëm pak ditë pasi i dha fund Kupës së Botës, njëri prej stadiumeve më të përdorura gjatë këtij turne është …

Video/ Champions Cup. Bajerni përmbys PSG-në, Buffon e nis me humbje

Bajerni i Mynihut ka fituar me përmbysje 3-1 përballë Paris Saint Germainit në ndeshjen e vlefshme për turneun miqësor International …

Mësoni gjyqtarin e Kukësit në “Champions”, Flamurtari nuk ka kujtime të bukura

UEFA ka përcaktuar një katërshe norvegjeze për të gjykuar sfidën mes Kukësit dhe Karabakut, e vlefshme për turin e dytë …

Skënderbeu përshëndet Micin: Largimi yt është krenaria jonë më e madhe

Gledi Mici është zyrtarisht një lojtar i shkëndijës së Tetovës, pasi ka firmosur gjatë ditës së djeshme një kontratë me …

Benzema del në skenë për Milanin

Pas Ronaldos duket se një tjetër lojtar është drejt largimit nga Reali i Madridit dhe ai është Karim Benzema, i …

SHËNDET

Goditjet nga i nxehti, këshilla për të moshuarit

Në rast se dikush ndihet keq nga i nxehti dhe është në pritje të ndihmës së kualifikuar është mirë që …

Këshilla: Ushqimet me magnez, minerali që ruan zemrën, muskujt dhe imunitetin

Magnezi parandalon probleme të shumta shëndetësore. Trupi e përdor magnezin për të formuar qeliza të reja të kockave. Magnezi mbron …

Njihuni me vetitë kurative të vajit të ullirit

Vaji i ullirit, është një produkt që ka një shumëllojshmëri të mirash për shëndetin. Ai ka përmbajtje të lartë skualine, …

Studimi i fundit, martesa e keqe mund ta dëmtojë seriozisht shëndetin

Një martesë e keqe me konflikte të shpeshta mund të shkaktojë probleme serioze në shëndetin tuaj – sugjerojnë psikologët. Hulumtuesit …

Sëmundje profesionale/ Dhembje nga sindroma e zyrës? Zbuloni zgjidhjen më të mirë…

Jeta moderne e qytetit përbëhet kryesisht nga puna e zyrës, qëndrimi për orë të tëra në të njëjtin pozicion përpara …

Bima e cila për 15 ditë, shëron të gjitha llojet e tumoreve

Blushwood (Hylandia dockrillii), e cila në shqip do të mund të përkthehej si druri i kuqërremtë, është një bimë me …

A e dini përse jemi më të dhunshëm gjatë verës? Lexoni arsyet

Temperaturat e larta gjatë stinës së verës mund të shkaktojnë inat dhe stres dhe kjo është vërtetuar nga studimet shkencore. …

Media

“Do t’u vëmë minat kullave”, Lubonja rezerva për Bashën: Reagim i mirë, por duhet të…

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën opinion në Neës24, ka folur për aktualitetin në vend, ku komentoi zhvillimet për …

Po Arbana Osmani ku humbi vallë…?

Arbana Osmani është një nga vajzat më të dashura të ekranit shqiptar. Programet e moderuar prej saj, ‘Big Brother’ dhe …

Video/ Eva Murati kapet mat, ja ç’bën në emision sapo fiken kamerat

Çdo të mërkurë dhe të diel pas ndeshjeve të Botërorit, Eva Murati na shoqëronte me emisionin “Extra Time World Cup” …

Video / Ermal Mamaqi i kërkon diçka befasuese Beyonces në mes të koncertit

Beyonce & Jay Z kanë dhënë mbrëmjen e shkuar një koncert të jashtëzakonshëm në stadiumin “Allianz Riviera”, në Nice të …

Nuk tërhiqet Mustafa Nano: Gratë kosovare kanë fjetur me burra serbë dhe anasjelltas

Në një intervistë për Frontal, Mustafa Nano nuk është zmbrapsur nga deklarata e tij që kosovarët kanë gjak serbi. Ai, …

Rreplika e Kujtim Çashkut me Ilir Demaliajn: E vërteta? S’kam qenë asnjëherë anëtar partie!

Pas thirrjes se bere nga analisti Ilir Demalia, se duhet te kerkojne ndjese te gjithe ata qe kane bere lutje …

Moderatori sportiv shqiptar lajmëron largimin ‘live’: Lë kokën pas gruas, ndërsa Marinës i them se…

Edi Manushi duket se e ka mbyllur aventurën e tij te “Procesi Sportiv” në “Top Channel”. Moderatori i njohur e …

TEKNOLOGJI

Hamas po përgatitet për luftë kibernetike ndaj Izraelit

Hakersat e Hamasit janë ende amatorë, por po fitojnë përvojë dhe sofistikim, ndoshta me ndihmën e Iranit Izraeli është përballur …

Telefonatat dhe e-mail-et mashtruese, ja si të mbroni të dhënat dhe asetet tuaja…

Mashtrimi me thirrjet telefonike me numrat me prefiks ndërkombëtar janë paditur nga 400 persona. Dëmi i krijuar është rreth 500 …

Njihuni me avionin superluksoz ‘Airlander 10’, mundëson superpamje nga lartësia

Disa foto të reja të publikuara në DailyMail tregojnë brendësinë e një prej avionëve më të mëdhenj në botë që …

Njihuni me 10 aplikacionet më të shkarkuara për iPhone

10 aplikacionet kryesore për iPhone muajin e kaluar regjistruan 78 milion shkarkime. Sipas Priori Data, në krye të listës ishte …

Gjobë rekord ndaj Google

Google do të gjobitet me një rekord prej  4.3 miliard eurosh për sistemin operativ Android, sipas BBC. Vendimi i Komisionit …

“Kopja e iPhone X”, me një çmim shumë më të lirë se ç’pritej…

Xiaomi Mi A2 ende nuk është lansuar zyrtarisht, por ai tashmë ka dal për t’u shitur në ueb faqen më …

Njihuni me 10 aplikacionet më të shkarkuara për iPhone në muajin qershor

10 aplikacionet kryesore për iPhone muajin e kaluar regjistruan 78 milion shkarkime. Sipas Priori Data, në krye të listës ishte …


Pas